Obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

W Kościele pw.św.Antoniego Padewskiego w Sokółce w dzień siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyła się msza św. w intencji ofiar z udziałem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości reprezentowanych przez Krzysztofa Krasińskiego, Daniela Supronika, Jadwigę Bieniusiewicz, oraz przedstawicieli służb mundurowych, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej oraz licznie zebrani mieszkańcy.

Starosta Sokólski Piotr Rećko podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił, że trzeba pielęgnować i czcić pamięć o wszystkich ofiarach katastrofy.

„Powinniśmy szczególnie kultywować konserwatywną ideę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ale i też tolerancję i szacunek do człowieka wyznawane przez Marię Kaczyńską”- powiedział Starosta Piotr Rećko.

Po zakończeniu mszy zebrani uczestniczyli w złożeniu wieńców i zniczy pod pomnikiem upamiętniającym katastrofę smoleńską sprzed siedmiu lat. W katastrofie samoloty TU-154 zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Grażyna Czerska