CHCĘ BYĆ KIMŚ! czyli jak osiągać cele…

Każdy z nas chce coś osiągnąć w swoim życiu. Chce być kimś. Chce realizować wyznaczone cele i spełniać najskrytsze marzenia. Tylko jak to zrobić? Czy da się wstać rano i powiedzieć: rzucam wszystko i wyruszam zdobywać świat? A może w końcu przestanę zamartwiać się i dostrzegę, co jest w moim życiu wartościowe? Pewnie większość z nas myśli, że to nierealne, że niczego nie da się zmienić i z pokornie schyloną głową, zakompleksieni brniemy przez życie, starając się przypodobać każdemu dookoła, zapominając kto w naszym życiu jest najważniejszy.

Uczniowie klasy Ia i IIa/e Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce podczas warsztatów z panem Michałem Zawadką – autorem książek motywacyjnych – kilkakrotnie odpowiadali na pytanie: „Kto jest najważniejszy w moim życiu?”. Rodzina? Przyjaciele? Otóż nie! Czy rodzina przeżyje moje życie za mnie? Czy przyjaciele dokonają wyboru ścieżki życiowej za mnie? Pan Michał poprosił o zrobienie jednej pompki za niego (czego nie można zrobić) i w ten prosty sposób uświadomił nam, że w moim życiu najważniejszą osobą jestem JA. Pokazał nam, że wszystko to, co osiągnęliśmy zależy tylko od nas, bo nic w życiu się nie udaje! To my sami pracujemy na nasz sukces, o czym często zapominamy! Każdy z nas jest przecież wyjątkowy. I nawet „w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”, można osiągać cele i odnosić sukcesy. Trzeba tylko zaangażowania, pracy i odpowiedzialności.

„Czas spędzony z panem Michałem zainspirował każdego z nas i bez wątpienia mogę powiedzieć, że to najlepsze warsztaty na jakich byliśmy” – mówi Karolina Kułak, uczennica klasy II a/e.

„Nigdy w życiu nie przeżyłam czegoś takiego. Energia, jaka emanowała z pana Michała dała mi „kopa” do działania. Już nigdy nic nie będzie takie, jak kiedyś” – dodaje Gabriela Wigda, także z kl. II a/e.

„Niesamowite, że w końcu natrafiłam na kogoś, kto mówi do nas, młodych ludzi, z taką łatwością i zrozumieniem. Przeżywamy najważniejszy z etapów naszego życia, bo już wkrótce wybierzemy drogę życiową, a wielu z nas nie potrafi jej odnaleźć. To właśnie teraz zaczynają się problemy, których konsekwencje będziemy ponosić w przyszłości, a pan Michał starał się zaszczepić w nas energię i odwagę do podjęcia niezależnych decyzji. Nauczył nas, że wystarczy jeden krok i docenienie samego siebie, żeby zmienić coś w naszym życiu.” – finalizuje przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Natalia Olechno.

Michał Zawadka sam jest najlepszym dowodem na to, że chcieć, to móc. Jest autorem książek dla dzieci, założycielem wydawnictwa Mind&Dream, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Toastmasters International, Mistrzem Polski Przemówień Publicznych i absolwentem Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie. Jest także aktorem, konferansjerem, lektorem oraz copywriterem. Od 1999 roku, przez 14 lat, związany zawodowo ze sceną teatralną. Występował między innymi w Teatrach: Narodowym, Wielkim, Polonia, Studio Buffo, Muzycznym Roma, Na Woli, Nowym, w Operze na Zamku w Szczecinie, czy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zagrał ponad tysiąc czterysta przedstawień na różnych kontynentach (dodajmy, że nie ukończył żadnej szkoły aktorskiej). Zawodowo jest artystą estradowym, telewizyjnym i kaskaderem filmowym. Ponad dziesięć lat trenował sztuki walki. Michał Zawadka jest również współzałożycielem i członkiem stepującej grupy The Prisoners – Więźniowie Rytmu.

Nasze spotkanie z panem Michałem Zawadką odbyło się 21 kwietnia 2017 r. podczas VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.

Targi były też okazją do zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą wydawniczą: prawie 80 stoisk, spotkania autorskie, premiery literackie… To prawdziwe święto dobrej literatury. A udział w nim zawdzięczamy naszej wychowawczyni – pani Małgorzacie Kułakowskiej oraz pani Eugenii Garbuz i pani Jolancie Zielenkiewicz, które zorganizowały wspólny wyjazd i zachęciły nas do udziału w warsztatach. Naprawdę było warto. Dziękujemy!

Paulina Michałowska,

uczennica klasy IIa/e, LO w Sokółce

Wydrukuj
Tagged , , , .