konkurs plastyczny „Czytanie jest the best”

Sukces Wiktorii Żylińskiej w konkursie plastycznym

Uczennica kl. 1D Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce, Wiktoria Żylińska, zdobyła wyróżnienie w II edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Czytanie jest the best”. Konkurs organizowany jest z okazji Festiwalu Literackiego ,,Na pogranicz kultur” i Międzynarodowych Targów Książki
w Białymstoku. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Fundacja Sąsiedzi i Szkoła Podstawowa nr 43 w Białymstoku.

Zadaniem uczestników w kategorii szkół ponadgimnazjalnych było przygotowanie plakatu promującego czytanie i literaturę. Praca Wiktorii, wykonana farbami akwarelowymi, zdobyła uznanie profesjonalnego jury składającego się z pracowników Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku. Komisja podczas oceny zwracała uwagę na zgodność z tematem, poziom artystyczny, estetykę, pomysłowość i oryginalność pracy. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 21 kwietnia w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej podczas VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy!

Eugenia Garbuz, nauczyciel , opiekun uczennicy

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .