II Dąbrowski Ćwierćmaraton „O złoty liść dębu”

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Ludowy Klub Sportowy „Dąb” w Dąbrowie Białostockiej wspólnie zorganizowali na Stadionie Miejskim II DĄBROWSKI ĆWIERĆMARATON „O złoty liść dębu”. Rozpoczęcie sportowej rywalizacji swoją osobą uświetnił Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy i Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki.

Celem imprezy było uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz popularyzowanie biegania. Organizatorami, współorganizatorami i partnerami byli: Gmina Dąbrowa Białostocka, Powiat Sokólski, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej oraz Ludowy Klub Sportowy „Dąb” w Dąbrowie Białostockiej.

Zawodnicy do pokonania mieli dystans 10 kilometrów i 800 metrów ( Dąbrowa Białostocka-Różanystok – Dąbrowa Białostocka).

W biegu głównym kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Rutkowska, drugie miejsce zdobyła Volha Krautsova z Białorusi i trzecie miejsce Justyna Leonczuk.

„Trenuje wyczynowo biegi długie, moim koronnym dystansem jest bieg 10 000 metrów,więc dzisiejszy start był czystą przyjemnością. W zeszłym roku też zajęłam pierwsze miejsce -powiedziała Katarzyna Rutkowska zdobywczyni pierwszego miejsca w ćwierćmaratonie.

Natomiast w biegu głównym mężczyzn pierwsze miejsce zajął Damian Roszko powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, drugie miejsce Igor Teterukov, trzecie miejsce Henadz Verkhavodkin z Grodna.

„Następne zawody to półmaraton w Białymstoku na 5km, a potem będą co tydzień starty aż do końca wakacji, 5-10 kilometrów to mój główny dystans, w przyszłości planuję spróbować sił w triatlonie” – powiedział zdobywca I miejsca w biegu głównym mężczyzn.

Pamiętano również o młodych zawodnikach. Uczestników klasyfikowano od przedszkolaków do uczniów szkół średnich. Biegi były na dystansie od 50 do 1000 metrów.

Nagrody w postaci pucharów i medali dla zwycięzców II DĄBROWSKIEGO ĆWIERĆMARATONU wręczał Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy oraz Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki.

Były również nagrody finansowe za zajęcie I,II i III miejsca.

Po zakończonym biegu zawodnicy skosztowali gorącej grochówki.

Grażyna Czerska

image_printDrukuj
Tagged , , , , .