„Tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się ważnej cząstki siebie” Jan Paweł II

Akademia upamiętniająca wydarzenia z drugiej połowy XVIII wieku, która odbyła się w naszej szkole 27 kwietnia, była taką właśnie próbą umocnienia tożsamości naszej młodzieży. Szkolni artyści wystawili montaż poetycko-muzyczny poświęcony ważnemu polskiemu świętu – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Błyskotliwą narrację w konwencji rozmowy poprowadzili Mateusz Wiski i Mateusz Dziadel z klasy II Tm. Utwory poetyckie recytowali uczniowie klasy I Tfi: Ewa Narel, Wiola Mozolewska, Angelika Tober, Przemek Krawiel, Patryk Olechno i Kamil Sołowiej. Akademię uświetnili uczniowie muzykujący przygotowanymi pod opieką pani Jolanty Siemieniako piosenkami. Byli to: Diana Sawko, Edyta Grynczel, Beata Borys, Omar Szczęsnowicz, Szymon Szlachta, Kamil Sołowiej, Paweł Olechno i Rafał Kozłowski. Nad oprawą dźwiękową całości czuwał Kacper Babynko. Akademię przygotowały wraz z młodzieżą nauczycielki: Anna Tolko i Edyta Jelska. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za ich pracę, zaangażowanie i wspaniały występ.

Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , .