Informacja z zawodów na nartorolkach w Augustowie

W minioną sobotę 6 maja 2017 r.   zainaugurowano na Podlasiu sezon biegów na nartorolkach, które rozegrano w Augustowie z udziałem blisko 100 zawodników. Sportowe zmagania o Mistrzostwo Podlasia w biegach  długodystansowych odbyły się pod nazwą Ski Tour Augustów. Uczestnicy rywalizowali na trasie szosowo-rowerowej biegnącej z Augustowa w stronę Lipska na dystansie 5,5 km dla szkół podstawowych, 11 km dla gimnazjów oraz 16,5 km  dla szkół ponadgimnazjalnych  i 22 km dla seniorów. Do sportowej rywalizacji przystąpili zawodnicy z Augustowa, Sejn, Gołdapi, Kartuz, szkół sportowych z Białegostoku, Supraśla,  szkoły sportowej z Wilna oraz licznej ekipy z Siedlec.

W zmaganiach tych na nartorolkach nie zabrakło SkiTeamu Sokółka, który wystartował w piętnastoosobowym  składzie. Były to  dziewczynki z UKS Start w Malawiczach ( Natalia Fiedorec, Kamila Rećko, Julia Zajczyk, Zuzanna Czabatorowicz, Magdalena Ignatowicz, Elżbieta Łowczecka, Maria Borys, Weronika Reszuta) oraz z UKS Orliki w Starej Kamionce (Monika Szomko, Katarzyna Rećko , Urszula Kucharewicz, Anna Szomko, Weronika Czeremcha, Dominika Nowak, Ewa Rećko). Dla wszystkich narciarek był to iście maraton biegowy gdyż do tej pory startowały na zdecydowanie  krótszych dystansach od 1-5 km.

W biegu gimnazjalnym na 11 km rewelacyjnie wypadła Kamila Rećko (I kl. gimnazjum), która wywalczyła sobie brązowy medal ustępując jedynie starszym zawodniczkom ze szkół sportowych z Supraśla i Wilna. Dobrze wypadła też Natalia Fiedorec klasyfikująca się na 9 pozycji. Tym razem Natalka  nie mogła powtórzyć ubiegłorocznego zwycięstwa na tym dystansie z powodu awarii sprzętu podczas biegu . Monika Szomko linię mety przekroczyła jako 10.

W młodszej kategorii – szkoły podstawowe- startując na dystansie 5,5 km  sokólskie narciarki dwukrotnie  stawały na podium.  Julka Zajczyk tym razem musiała oddać złoto reprezentantce Cartusji Kartuzy. Niespodziankę zrobiła Zuzia Czabatorowicz kl.V wywalczając sobie brązowy medal przegrywając z Julką o 4 sekundy. Czwarte miejsce przypadło uczennicy klasy IV, brązowej medalistce Mistrzostw Polski z września 2016 roku, Kasi Rećko.  Bardzo dobrze pobiegły też pozostałe nasze narciarki. Magda Ignatowicz była 5, Ania Szomko 6, Weronika Czeremcha 8, Weronika Reszuta 9, Ula Kucharewicz 10, Ela Łowczecka 11, Ewa Rrećko 13, zaś najmłodsze narciarki Maria Borys kl. II była 18 a  Dominika Nowak kl. III na metę dotarła jako 19.  W tej najliczniejszej kategorii startowało 25 uczestników.

Dla wszystkich narciarek był to doskonały /choć bardzo ciężki / sprawdzian wytrzymałości biegowej– wskazówką na przyszłość jak trzeba ciężko pracować by być w gronie najlepszych .

 

Piotr Zaręba

image_printDrukuj
Tagged , , , .