Grupa teatralna „Maska” prezentowała się w Białostockich Spodkach

    „Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”. Tove Johsson

Grupa teatralna „Maska” z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce pod opieką p. B. Boguszewskiej i M. Hołownia-Iwanow 27.04. uczestniczyła w kolejnym, XV Podlaskim Przeglądzie Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego ph. „I Ty możesz zostać aktorem”, który odbył się w WOAK Spodki w Białymstoku.
Festiwal był doskonałą okazją do wypróbowania swoich sił przed wieloosobową publicznością i prezentacji efektów kilkutygodniowych przygotowań pod czujnym okiem instruktorów.
Grupa naszych młodych aktorów, zaprezentowała się w pantomimie pt. „Karawana”. Choć naszym aktorom towarzyszyła trema, wspaniale odegrali swoje role. Zdobyli ogromne brawa i sympatię widzów uzyskując drugą nagrodę pokonawszy aż 15 konkurencyjnych zespołów. „Maska” otrzymała dyplom oraz nagrodę w postaci bonu upominkowego a aktorzy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Również p. Beata i p. Małgosia za przygotowanie prezentacji artystycznej otrzymały podziękowania i pamiątki.
Wszyscy bawili się wspaniale oglądając popisy sceniczne innych grup teatralnych i magiczne triki honorowego gościa festiwalu – magika Łukasza Granta.

Beata Boguszewska

Wydrukuj