IX Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów województwa podlaskiego

Dnia 16 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej odbyła się dziewiąta edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów województwa podlaskiego. Organizatorami konkursu był Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej  i Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Powiatu Sokólskiego i Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 14 marca 2017 roku wzięło udział 83 uczniów z 13 szkół.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się część pisemna, do której po eliminacjach szkolnych zakwalifikowało się 19  uczniów. Uczniowie ci otrzymali tytuł finalisty konkursu.  Do części pisemnej przystąpiło 17 uczniów. Po sprawdzeniu części pisemnej komisja zakwalifikowała 10 uczniów z najwyższą liczbą punktów do części ustnej. Po zaciętych zmaganiach i podliczeniu punktacji za część ustną i pisemną okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Gabriela Mozolewska z Gimnazjum nr1 w Sokółce. Drugie miejsce zajął  Mateusz Czarkowski z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej, natomiast trzecia lokata przypadła Anicie Mai Jurkowskiej również z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej. Kolejne miejsca zajęli: Weronika Kiejko z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej, Anita Chrostowska z Gimnazjum w Jedwabnem, Justyna Szczesiul z Gimnazjum w nr1 w Sokółce, Paulina Kurzyna z Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym,  Wiktoria Stachelek z Gimnazjum w Turośli, Edyta Chociej  z Gimnazjum w Korycinie i Michał Zalesko z Gimnazjum w Korycinie. Najlepsza dziesiątka otrzymała nagrody rzeczowe i tytuły laureata konkursu.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Dąbrowy Białostockiej, Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, i Starostę Powiatu Sokólskiego.

Wydrukuj