Karawana Bez Granic w Dąbrowie Białostockiej

Ruszyła Karawana Bez Granic. Jest to preludium do Festiwalu Młodzieży Bez Granic. Organizatorem tego festiwalu jest Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku, a Starosta Sokólski Piotr Rećko jest współorganizatorem festiwalu oraz objął to wydarzenie Honorowym Patronatem.

Festiwal rozpoczęła Karawana Bez Granic, która jest akcją promocyjną festiwalu, czyli przez tydzień gramy codziennie w różnych szkołach, zapraszając młodzież, pokazując przedsmak festiwalu, prezentując też artystów, którzy występują, a jednocześnie będą prowadzić warsztaty w czasie festiwalu. Oprócz tego będą też koncerty, będzie się dużo działo. Artyści spotkali się dwa dni temu, przez dwa dni mieliśmy próby , przy mojej pomocy i zaangażowaniu artystów stworzyliśmy to krótkie widowisko. Artyści przyjechali z różnych krajów z Brazylii, Burkina Faso, Belgii, Francji, Izraela i z Polski, niektórzy z nich już wcześniej mieli okazję się poznać, ponieważ współpracowali przy innych projektach, jednak część z nich dopiero się poznała, także zaczynamy tą przygodę, przed nami tydzień podróży, a za tydzień zaczynamy festiwal – mówił Arkadiusz Zientek Reżyser projektu.

Do Dąbrowy Białostockiej trafiła Karawana Bez Granic czekamy na występ osób, które będą zaangażowane w przygotowanie Festiwalu Młodzieży Bez Granic, w którym też część młodzieży z naszej szkoły bierze udział i myślę, że będzie to bardzo fajne wydarzenie, ponieważ karawany trafiały do nas do szkoły już wcześniej i wiem że zawsze pozostawiały niezapomniane wrażenia, stąd też liczymy że podobnie będzie i tym razem. Myślę, że właśnie odpowiedzią na dzisiejszą cywilizację jest ten festiwal- mówił Jarosław Budnik Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej.

Jeden z artystów Karawany bez granic Alua Nascimento, który pochodzi z Brazylii powiedział, że w tym projekcie bierze udział już trzeci raz, że bardzo dobrze czuje się w Polsce, uwielbia publiczność, która przychodzi na koncerty i żywiołowo reaguje na występy zespołów, które biorą udział w Festiwalu Młodzieży Bez Granic.

Festiwal Młodzież Bez Granic odbędzie się 12,13 i 14 czerwca w Różanymstoku, a warsztaty w ramach festiwalu poprowadzą właśnie artyści biorący udział w tym wydarzeniu.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Wymiar Wschodu Polskiej Polityki Zagranicznej 2017”

Grażyna Czerska

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , .