Rozśpiewane licealistki

We wtorek w dąbrowskim LO odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Nasza szkoła miała okazję gościć 21 uczniów ze szkół Powiatu Sokólskiego oraz Litwy. Uczestnicy wykonywali przeróżne utwory muzyki współczesnej. Reprezentantkami naszego LO były: Joanna Haponik, Samanta Świetlicka oraz Magdalena Milewska, która dzięki świetnie wykonanemu utworowi Strong Enough- Cher zajęła IV miejsce, I miejsce zdobyła Katarzyna Chlebińska z LO w Suchowoli. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego oraz niezwykłą umiejętnością interpretacji utworów. Nasze liceum stara się jak najlepiej przygotować swoich uczniów, mamy ogromne możliwości i potencjał – możemy uczyć się języków obcych nie tylko na lekcjach, ale również z naszymi wolontariuszami z Francji i Gruzji. Prowadzone są zajęcia dodatkowe nie tylko z języka angielskiego czy rosyjskiego, mamy również szansę poznać podstawy francuskiego czy nawet gruzińskiego. Znajomość angielskiego wiele ułatwia i daje szanse w przyszłości na pracę nie tylko w Polsce, ale i za granicą – mówi Weronika uczennica kl IIe. Sponsorami naszego konkursu byli: Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Opera i Filharmonia Podlaska, Szkoła Easy English, Szkoła Językowa London Academy oraz wydawnictwo Oxford Uniwersity Press, którym dziękujemy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Mamy również nadzieję, że spotkamy się za rok w kolejnej edycji konkursu.

Karolina Jadeszko i Kaja Lewkowicz

fot. Patrycja Lipska

Wydrukuj
Tagged , , .