Baw się razem z nami – Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

W Szudziałowie odbyła się siódma edycja imprezy integracyjnej „Baw się razem z nami” organizowana przez Gminny Ośrodek Animacji i Kultury w Szudziałowie. Wszystkich powitał wójt Gminy Tadeusz Tokarewicz. Główną inicjatorką była Pani Dyrektor Elżbieta Jaroszewicz, która dba o to aby w tej części regionu działo się bardzo dużo pod względem kulturalnym, głównie angażując w to osoby z niepełnosprawnością.

Współorganizatorem i fundatorem nagród był Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Celem imprezy było stworzenie możliwości rozwoju osobistego grup i środowisk osób niepełnosprawnych, aby pobudzić aktywność sportową i artystyczną w gronie rówieśników jak również zwiększenie liczby stowarzyszeń i instytucji aktywizujących osoby niepełnosprawne, zmianę postaw społecznych w odbiorze osób niepełnosprawnych na bardziej otwarte.

Impreza integracyjna zyskała ogromny oddźwięk w Powiecie Sokólskim. Przybyło ponad 200 osób. Przyjechali goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy z miejscowości Sokółka oraz Łaźnia, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” z Sokółki, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niespełnosprawnych „Radość Życia” z Dąbrowy Białostockiej oraz mieszkańcy i uczniowie szkół z terenu Gminy Szudziałowo.

Impreza ma na celu integrację i obcowanie z niepełnosprawnością jak również ma ogromne cele terapeutyczne i integracyjne, jest bardzo potrzebna żeby nauczyć też małe dzieci obcowania z osobami niepełnosprawnymi, że właśnie od osób niepełnosprawnym możemy nauczyć się ciepła, uśmiechu, bezpośredniości, szczerości. Ta impreza pokazuje że powinniśmy czerpać całymi garściami dobro jakie nam dają właśnie osoby z niepełnosprawnością- powiedziała Iwona Rogowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Odbyło się mnóstwo zawodów sportowych, prezentacja artystyczna pt. „Dzieło naszych rąk” i ” Mikrofon dla wszystkich”, indywidualny turniej tenisa stołowego. Wszyscy fantastycznie się bawili, rywalizowali w sportowych konkurencjach. Były wspólne zdjęcia i poczęstunek dla wszystkich.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody rzeczowe Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Grażyna Czerska

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .