Podsumowanie końcówki sezonu

Maj to miesiąc wytężonej pracy naszych taekwondoków. W tym roku był on szczególnie aktywny, gdyż każdy jego weekend spędzaliśmy na najważniejszych zawodach sezonu.

Rozpoczęliśmy Mistrzostwami Polski Juniorów w Dąbrowie Białostockiej, gdzie rywalizowali Gabriela Sztukowska, Patrycja Lipska oraz Maciej Budnik. Brązowy medal wywalczył w rodzinnej miejscowości Maciek. Zajął on trzecie miejsce w walkach do 56 kg.

Kolejną miejscowością, w której gościliśmy były Głubczyce. Tam podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do walki stanęli Kamil Borodziuk, Paweł Chomiczewski, Maciej Toczyłowski, Krzysztof Boguszewski oraz Hubert Mackało. W województwie opolskim najlepiej zaprezentował się Paweł Chomiczewski, który zdobył brązowy medal w walkach do 64 kg.

Ostatnią imprezą rangi mistrzostw Polski były Mistrzostwa Polski Seniorów w Ciechanowie. Na Mazowsze pojechały Martyna Pietrzeniec, Karolina Budnik, Gabriela Sztukowska oraz Patrycja Lipska. Stamtąd po całym dniu rywalizacji w konkurencji walk do 50 kg brąz przywiozła Karolina Budnik.

Można rzec, że ten sezon mienił się nam brązem. Po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili swe wysokie umiejętności przywożąc z zawodów trzy brązowe medale.

Combat Sports Academy szczególnie dziękuje Gminie Dąbrowa Białostocka, Starostwu Powiatowemu w Sokółce, Gminie Lipsk, Zespołowi Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej oraz Podlaskiej Federacji Sportu. Bez wsparcia osobowego i finansowego z ich strony, niemożliwy byłby start naszych zawodników w tych zawodach.

Combat Sports Academy

image_printDrukuj
Tagged , .