Pokonali armagedon

Młodzież klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej wzięła udział w Pikniku Proobronnym w Ostródzie (31.05-03.06.2017r). Było to dla naszych uczniów duże wyróżnienie, ponieważ w gronie 1000 uczestników  z całej Polski znalazło się miejsce dla 14 licealistów z Dąbrowy Białostockiej.  Uczniowie zakwaterowani byli w namiotach na terenie Czerwonych Koszar.  Młodzież szkoliła  się pod okiem weteranów wojennych ze Stowarzyszenia FIA, realizowała zadania z  zakresu ratownictwa medycznego na polu walki oraz taktyki. Zajęcia odbywały się na polach grunwaldzkich (miejsce historycznej bitwy pod Grunwaldem). W ramach pikniku uczniowie uczestniczyli  także w największych w Polsce targach proobronnych „Pro Defense”. Wizyta na targach stała się okazją do spotkania z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Maciarewiczem.  Grupa z Dąbrowy miała także okazję zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy, którym dysponuje nasza armia. 02.06.2017 sześcioosobowa drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej uczestniczyła w zawodach, w których pokonała tor przeszkód Armageddon Challenge. Rywalizowała  z uczniami ze szkół z całej Polski, i w tej rywalizacji osiągnęła  jeden z najwyższych wyników. Uczestnicy wspinali się, czołgali, zakładali opaski uciskowe a także realizowali zadania taktyczne. Liczyła się szybkość, kondycja i zwinność a tor liczył około 2km. Cały wyjazd został sfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dominika Sutuła, Dominika Świerpiel, Weronika Sołtys, Dominika Mężyńska

 

Wydrukuj
Tagged , , , .