Jubileusz 50-lecia Posługi Kapłańskiej Księdza Józefa Kuczyńskiego

W Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce, odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia Posługi Kapłańskiej Ks. Józefa Kuczyńskiego.

Obecni na uroczystości byli między innymi Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z małżonką, Arcybiskup Stanisław Szymecki, proboszcz kościoła pw. Św.Antoniego Padewskiego Stanisław Gniedziejko, proboszcz Kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Bogusław Urban.

Ojciec Święty Franciszek przekazał podziękowanie Księdzu Józefowi Kuczyńskiemu i udzielił całym sercem Apostolskiego Błogosławieństwa z okazji Jubileuszu 50-lecia Święceń Prezbiteriatu 1967-18 czerwca 2017 wzywając przez wstawiennictwo Najświętszej Marii Panny obfitości łask i darów Bożych na dalsze lata życia i kapłańskiej posługi.

Ks. Józef Kuczyński powiedział- „wdzięczny jestem moim rodzicom którzy mnie jak i mojemu rodzeństwu przekazali wiarę i ją umacniali swoim pięknym przykładem prostego ale jakże uczciwego życia, że stworzyli tak dobrą atmosferę w naszym domu, że mogłem usłyszeć Chrystusa zaproszenie „Józiu pójdź za mną” i na nie pozytywnie odpowiedziałem . Piękny odcinek mojego życia to czas studiów w Białymstoku, z wdzięcznością wspominam moich księży profesorów którzy przygotowali mnie do kapłaństwa, dziękuję Panu Bogu za dar kapłaństwa i za wyświęcenie mnie równo pięćdziesiąt lat temu 18-tego czerwca 1967 roku przez naszego ówczesnego rektora seminarium księdza biskupa Władysława Suszyńskiego. Moją wdzięczność wypowiadam wobec księży Biskupów i Arcybiskupów”.

Starosta Sokólski Piotr Rećko wręczył księdzu Józefowi Kuczyńskiemu pamiątkowy grawerton oraz kwiaty.

„W imieniu własnym i wspólnoty samorządowej Powiatu Sokólskiego składam serdeczne gratulacje z okazji 50-lecia Jubileuszu Posługi Kapłańskiej jednocześnie przekazuję wyrazy i szacunku uznania za trud i zaangażowanie włożone w budowę kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce oraz wieloletniej posługi w tej parafii w charakterze Proboszcza a także Dziekana w Dekanacie Sokólskim”- Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Grażyna Czerska

Zdjęcia Piotr Białomyzy

image_printDrukuj
Tagged , , , , , .