VIII Festiwal Młodzieży Bez Granic. Różanystok 12- 14.06.2017 r.

W tegorocznej edycji Festiwalu młodzież Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce brała udział po raz pierwszy. Szesnastoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami uczestniczyła w licznych warsztatach: perkusji alternatywnej, warsztatów wokalno-teatralnych, akrobatyki cyrkowej, żonglerki, parkour, bębny i muzyka zachodniej Afryki, warsztaty plastyczne, jazda konna jak również w wielu koncertach i pokazach. Koncerty zagrali: Radio Varna (Polska), Bum Bum Orkestra (Polska), Buda Folk Band (Węgry).Młodzież uczestniczyła w pokazach: grupy rekonstrukcyjnej przedstawiającej jazdę tatarską i husarie. W trakcie pokazów publiczność mogła podziwiać umiejętności posługiwania się łukiem, szablą, kopią husarską.

Ostatniego dnia Festiwalu po koncercie swoje umiejętności przedstawiła grupa Cyrkplozia z SOW w Różanymstoku, która zajmuje się różnymi dziedzinami kuglarskimi: jazda na monocyklu, szarfa akrobatyczna, żonglerka piłkami i maczugami. Grupa zaprezentowała się również w pokazie fire show, który wywarł ogromne wrażenie na publiczności.

Festiwal Młodzieży bez Granic był bardzo dobrze zorganizowany, a młodzież biorąca udział w Festiwalu w pełni usatysfakcjonowana.

 

 

 

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Wymiar Wschodu Polskiej Polityki Zagranicznej 2017”

 

Grzegorz Gudalewski

image_printDrukuj
Tagged , , .