Konkurs ,,ROK 1917 – RETROSPEKTYWA. 100 LAT WIELKICH PRZEMIAN W ROSJI”.

Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe w Polsce Zarząd Stowarzyszenia w Białymstoku we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku i Muzeum Podlaskim podsumowało konkurs pod honorowym patronatem Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych sejmu RP oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie

Uroczystość uhonorowania zwycięzców, wyróżnionych i finalistów odbyła się 14.06.2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

W zaszczytnym gronie finalistów znaleźli się dwaj nasi tegoroczni absolwenci, uczniowe byłej już kl. IV TE – Dawid Kozioł i Władysław Małachwiej. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy finalistów, gratulacje, a także mogli zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą, dotyczącą historii Rosji.

Do konkursu ( największego tego typu w Polsce ) zgłosiło się łącznie 118 osób, z czego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 73 uczniów. Uczestnicy, jak podkreślają Organizatorzy, zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat roku 1917 w Rosji oraz dodatkowo mieli możliwość wykazania się umiejętnościami językowymi odpowiadając na pytania po rosyjsku.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Barbara Ziniewicz-Modzelewska

image_printDrukuj
Tagged , .