Uczniowie z sokólskiej „zawodówki” na Festiwalu Młodzieży „Bez Granic”

W dniach 12-14 czerwca 2017 roku młodzież z ZSZ w Sokółce uczestniczyła w Festiwalu „Bez Granic”, który odbył się w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. W tych dniach odbyły się ciekawe warsztaty, takie jak: perkusja alternatywna, wokalno-teatralny, akrobatyka cyrkowa, żonglerka, parkour, bębny i muzyka zachodniej Afryki, teatr krzyk, plastyczny, jazda konna. Prowadzili je goście festiwalu, artyści z całego świata: Izraela, Burkina Faso, Brazylii, Belgii, Francji i Polski. Oprócz warsztatów młodzież miała okazję obejrzeć pokaz umiejętności tych artystów, oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych jazdy konnej ułanów, tatarów i husarii. Wieczorami odbywały się koncerty grup Radio Varna, Bum Bum Orchestra i Buda Folk Band, przy których można było się wytańczyć.

Z naszej szkoły warsztaty parkouru zaliczyli Mateusz Wiski i Patryk Sawoń z II Tm, warsztat wokalny Paweł Olechno, Edyta Grynczel, Beata Borys i Diana Sawko. Dziewczyny wzięły udział także w warsztacie bębny i muzyka Zachodnie Afryki. Przyciągnął je tam urok i talent prowadzącego Ousmane Diarra z Burkina Faso.

Tak bardzo podobały się nam te warsztaty, że chcielibyśmy wrócić tam za rok.

Opiekę nad bardzo grzeczną grupą sprawowała pani Jolanta Siemieniako.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Wymiar Wschodu Polskiej Polityki Zagranicznej 2017”

 

Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce

Wydrukuj
Tagged , , , , .