Zakończenie II Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Dolinie Łosośny.

II Międzynarodowy Plener Malarski DOLINA ŁOSOŚNY pod honorowym patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko dobiegł końca. Ostatni wieczór pożegnał artystów niesamowitym zachodem słońca. Mimo kapryśnej pogody podczas pleneru powstało wiele pięknych obrazów w różnych technikach: olej, akwarela, techniki mieszane (akryl, szpachla, olej). Część prac ozdobi ściany Starostwa Powiatowego w Sokółce oraz wnętrza Domu Plenerowego państwa Heleny i Leonarda Drożdżewiczów, cześć została zakupiona już podczas trwania pleneru.
Z wielkim zapałem tworzyły również uczestniczki warsztatów malarskich zorganizowanych w ramach tegorocznego pleneru: Anna Dowgier, Monika Kieda, Justyna Woronowicz i Natalia Głódź.
Podczas spotkania kończącego plener, popłynęło mnóstwo podziękowań w kierunku osób zaangażowanych w tę inicjatywę. Wiktoria Tołłoczko-Tur w imieniu uczestników pleneru podziękowała Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji warsztatów. Starostę przez czas trwania wydarzenia reprezentował Krzysztof Szczebiot – Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego. Prezes Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami“ Beata Tur wręczyła na ręce Krzysztofa Szczebiota podziękowanie dla Starosty Sokólskiego Piotra Rećko za umożliwienie podopiecznym Stowarzyszenia udziału w plenerze. Ania i Monika, jak również uczennice ZS w Sokółce – Justyna i Natalia miały zapewnione dojazdy na miejsce warsztatów, a także wszelkie materiały malarskie. Dziękowano państwu Drożdżewiczom za bezinteresowną gościnność i mnóstwo dostarczonych atrakcji. Dziękowano również artystom, za to, że chcieli przyjechać w nasze strony z odległych krańców Polski i świata, aby uwiecznić zebrane tu wrażenia. Barbara Szubińska – profesor malarstwa na Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w pięknych słowach wyraziła swoje refleksje na temat naszej małej ojczyzny, dziękując Wiktorii Tołłoczko-Tur za to, że pokazała jej tak cudowne, dziewicze, bogate w tradycje i historię miejsca, których istnienia nie była w stanie sobie nawet wyobrazić.
Idea dwutygodniowego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Dolinie Łosośny rozwija się, artyści wyjeżdżali ze smutkiem, mówiąc zgodnie, że powinien trwać dłużej… i będą czekać z nostalgią na kolejny.

tekst – Patrycja A. Zalewska

fot. – Patrycja A. Zalewska, Piotr Krasnodębski
Referat Promocji

Wydrukuj
Tagged , , , , , , , , , , .