Dożynki Gminy Dąbrowy Białostockiej w Reszkowcach

Dożynki Gminy Dąbrowy Białostockiej w tym roku obchodzone były we wsi Reszkowce. Rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej przez księdza Adama Wtulicha, proboszcza parafii w Różanymstoku. Ceremonie uświetniała Orkiestra „Rodzina” pod batutą Wacława Makarewicza.

Po zakończonej Liturgii Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki powitał zebranych mieszkańców oraz gości, wśród których byli: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Wicestarosta Jerzy Białomyzy, Członek Zarządu Alicja Rysiejko, Radna Powiatu Zofia Danilewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Budnik, Radni Miejscy.

Starosta Sokólski Piotr Rećko złożył  rolnikom najlepsze życzenia w dniu ich święta, by się im wiodło jak najlepiej, aby pogoda im sprzyjała. Zaznaczył że to rolnictwo jest dominującą gałęzią w powiecie. Chce żeby Gmina Dąbrowa Białostocka się rozwijała, a rolnictwo kwitło, niech to będzie kraina mlekiem i miodem płynąca.

Następnie rozpoczęły się zmagania mieszkańców w turnieju wsi. Reprezentanci sołectw mieli za zadanie między innymi: pokonanie slalomem wyznaczony odcinek z nabitym na widły ciukiem, popisać się celnością w rzucie gumofilcem do celu, a także w konkurencjach siłowych typu toczenie beli na czas oraz slalom z workiem ziemniaków. Turniej wygrali mieszkańcy z Olszy.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla przybyłych mieszkańców. Przygotowano wiele stoisk. Na każdego czekał poczęstunek.

Ł. Mucuś

M. Tomaszycki

Wydrukuj
Tagged , , , .