Uroczyste otwarcie drogi w Starej Rozedrance

W Rozedrance Starej miało dziś miejsce bardzo ważne wydarzenie. Uroczyście otwarto drogę powiatową nr 1309B Białousy – Podłubianka – Rozedranka Stara, 1300B Rozedranka Stara – Jałówka – Rozedranka Nowa i 1298B Rozedranka Nowa – Podkamionka – do drogi krajowej nr 19 na terenie Gmin Janów i Sokółka. Przypomnijmy, że projekt był współfinansowany przez budżet państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Koszt inwestycji wyniósł około 6 milionów złotych, z czego 3 miliony były pozyskane właśnie z tego projektu.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Starej Rozedrance. Po zakończonej Eucharystii uroczystość przeniosła się na skrzyżowanie nowo wybudowanej drogi, gdzie Starosta Sokólski Piotr Rećko powitał przybyłych gości, wśród których m.in. byli: Członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego: Alicja Rysiejko, Jerzy Białomyzy, Krzysztof Szczebiot, Kazimierz Łabieniec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Czarna Białostocka – Janusz Ryszard Samociuk, Leśniczy Leśnictwa Bogusze – Czesław Poskrobko, Przewodniczący Rady Miejskiej – Daniel Supronik, radni miejscy, służby mundurowe, księża oraz sołtysi i mieszkańcy Starej Rozedranki i okolicznych wsi.

„Szanowni Państwo, musimy pamiętać, że inwestując na terenie poszczególnych gmin, podnosimy jakość życia naszych mieszkańców. Ta droga wyjątkowo łączy dwie gminy –  Janów i  Sokółkę. To coś więcej niż tylko połączenie dwóch gmin, to też solidarność samorządów. Zawsze będę to podkreślał – bez solidarności trzech samorządów i co bardzo istotne – Nadleśnictwa Czarna Białostocka i Leśnictwa Bogusze na czele z Leśniczym Czesławem Poskrobko, tej drogi by po prostu nie było – musimy o tym pamiętać i zaznaczać na każdym kroku” – mówił  Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Ksiądz Jan Tulkis, Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starej Rozedrance poświęcił drogę.

„Połączenie tych wszystkich sił, powiatowych i gminnych przynosi dobre owoce. Za tę współpracę dla dobra mieszkańców, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać” – dziękował ks. proboszcz Jan Tulkis.

Następnie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, po którym samorządowcy oraz chętni przejechali bryczkami nową drogą.

Na przybyłych czekał jeszcze Rodzinny Piknik Parafialny z gorącym poczęstunkiem, który zorganizowano na placu przy kościele. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, m.in. występy muzyczne. Na dzieci czekały dmuchańce i  zabawy z animatorką. Dużym zainteresowaniem wśród dzieciaków cieszył się bohater kreskówek – Minionek. Takiej fety nigdy w Starej Rozedrance nie było

Ł. Mucuś

M. Tomaszycki

Wydrukuj
Tagged , , , .