IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP w Sokółce. Wszystkie wyniki.

Co dwa lata, na początku jesieni, w naszym powiecie odbywają się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku wystartowało 15 drużyn, tradycyjnie w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Celem organizacji zawodów sportowo – pożarniczych OSP jest w szczególności: mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.
Na stadionie OSiR w Sokółce uczestników zawodów oraz gości powitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Dariusz Wojtecki. Głównym organizatorem zawodów był Starosta Sokólski Piotr Rećko, a także Komendant Powiatowy PSP w Sokółce i Prezes Zarządu Oddziału ZOSP RP.
„Przede wszystkim dziękuje wam, że tak licznie przybyliście na tegoroczne IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze… Te zawody maja trzy wymiary. Sportowy – w celu podniesienia umiejętności, sprawności ponieważ na pewno przygotowując się do tych zawodów to się dokonało. Drugi to integracja. Cieszmy się, że razem możemy w tych zawodach uczestniczyć. Integracja jest bardzo istotna, może najistotniejsza. Ważne jest, aby rywalizacja sportowa nie przyćmiła ducha zjednywania się. Trzeci element który warto zaznaczyć bardzo mocno, to element patriotyczny. W dniu dzisiejszym przypada 78. rocznica napaści sowieckiej Rosji na Polskę.(…) Nasze tereny bardzo dotkliwie ten czas przeżyły. Chciałbym, żebyśmy minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich poległych, którzy walczyli i oddali życie za naszą Ojczyznę.“ – zwrócił się do zgromadzonych Starosta Sokólski.
Sponsorami IX Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych byli: Starostwo Powiatowe w Sokółce i Zarząd Powiatu Sokólskiego ze Starostą Sokólskim Piotrem Rećko na czele, a także Gmina Kuźnica z Wójtem Pawłem Mikłaszem, firmy: Horpol S.A., Lubawa S.A. i MSA Polska Sp. z o.o.
Dzięki Wójtowi Gminy Kuźnica Pawłowi Mikłaszowi strażacy oraz goście mogli rozgrzać się i nasycić gorącym, pysznym bigosem. W ciepłym namiocie panie z Komendy PPSP w Sokółce, zmarzniętych obserwatorów zawodów częstowały gorącą
kawą, herbatą, pysznymi ciastami i przekąskami.

Wyniki sztafety pożarniczej:

1. OSP Korycin
2. OSP Zubrzyca Wielka
3. OSP Suchowola
4. OSP Szudziałowo
5. OSP Czerwonka
6. OSP Stara Kamionka
7. OSP Stara Rozedranka
8. OSP Nowy Dwór
9. OSP Krukowszczyzna
10. OSP Olsza
11. OSP Sidra
12. OSP Reszkowce
13. OSP Krynki
14. OSP Janów
15. OSP Kuźnica

Wyniki ćwiczeń bojowych:

1. OSP Stara Kamionka
2. OSP Zubrzyca Wielka
3. OSP Czerwonka
4. OSP Nowy Dwór
5. OSP Krynki
6. OSP Stara Rozedranka
7. OSP Reszkowce
8. OSP Szudziałowo
9. OSP Suchowola
10. OSP Korycin
11. OSP Kuźnica
12. OSP Krukowszczyzna
13. OSP Olsza
14. OSP Sidra
15. OSP Janów

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

1. OSP Zubrzyca Wielka
2. OSP Stara Kamionka
3. OSP Czerwonka
4. OSP Nowy Dwór
5. OSP Szudziałowo
6. OSP Rozedranka Stara
7. OSP Korycin
8. OSP Suchowola
9. OSP Krynki
10. OSP Reszkowce
11. OSP Krukowszczyzna
12. OSP Olsza
13. OSP Sidra
14. OSP Kuźnica
15. OSP Janów.

„Z całego serca gratuluję Zubrzycy, ale przede wszystkim ważne jest to, że wymieniacie się podczas tych zawodów doświadczeniami i podnosicie swoje kwalifikacje oraz poziom wyszkolenia naszych służb ratunkowych. Chcę zaznaczyć również to, że inwestycje, które realizujemy – około 30 km dróg powiatowych są między innymi po to, żebyście mogli Drodzy Druhowie łatwiej i szybciej dojechać do pożarów i wszelkich akcji ratowniczych. Za to wszystko co robicie, z tego miejsca bardzo serdecznie wam dziękuję. Bez waszego zaangażowania i wkładu nie byłoby prawdziwego, profesjonalnego ratownictwa.” Starosta Sokólski wspomniał również o tym, że został podpisany projekt transgraniczny i sukcesywnie wiekowe wozy strażackie będą wymieniane na nowe. Starosta Piotr Rećko pogratulował i podziękował wszystkim Druhom, za to, że garną się do służy drugiemu człowiekowi, tak naprawdę altruistycznej służby, za symboliczne diety. Podziękował również wszystkim, którzy przyczynili się i pomogli w organizacji zawodów. Kazimierz Woronowicz Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. podziękował przede wszystkim Komendantowi PPSP w Sokółce Dariuszowi Wojteckiemu za zaangażowanie w przygotowanie zawodów, oraz wszystkim pracownikom Komendy którzy pomogli je zrealizować. Druhom pogratulował, podziękował za uczestnictwo i zwrócił się do nich słowami: „ … To pierwsze miejsce nie zostało dane na zawsze, więc wszyscy teraz musicie się postarać, bo o to pierwsze miejsce trzeba walczyć…“

Patrycja Anastazja Zalewska, Marek Tomaszycki
Referat Promocji

Wydrukuj
Tagged , , , , , .