Tu maturzyści podejmują decyzje dotyczące swojej przyszłości

14 września 2017 r. Uniwersytet w Białymstoku, od rana gościł maturzystów z województwa podlaskiego, uczestniczących w jedenastej edycji Białostockiego Salonu Maturzystów. W uroczystym otwarciu Salonu wzięli m.in.: prof. Jerzy Halicki – prorektor Uniwersytetu w Białymstoku, Jolanta Gołaszewska – dyrektor OKE w Łomży, Ewa Mituładyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Franciszek Górski – przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Salon Maturzystów Perspektywy 2017 – to miejsce gdzie matura „spotyka” się ze studiami.

Gośćmi tegorocznego Salonu, była także młodzież kl. IV z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce wraz z opiekunami: panią Dorotą Klej, panią Beatą Dorotą Milewską, panią pedagog Martą Rudź oraz osobą dokumentującą nasze wydarzenie, panem Tadeuszem Otoka.

Podczas Salonu przyszli maturzyści mogli uzyskać komplet informacji na temat matury od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, jak również na temat wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od uczelni z całej Polski.

Na stoisku Perspektywy maturzyści i nauczyciele mogli nabyć najnowszy Informator dla Maturzystów Perspektyw.

Ponadto dla wszystkich odwiedzających Salon przygotowane były spotkania warsztatowe, prezentacje efektywnych metod nauki oraz możliwość konsultacji z fachowymi doradcami kariery.

ZSR w Sokółce

Wydrukuj
Tagged , , , .