Wakacyjne staże uczniów w ramach projektu

Wakacyjne staże uczniów w ramach projektu pn. „Uczniowie i nauczyciele Powiatu Sokólskiego podstawą konkurencyjnego rozwoju podlaskiej gospodarki”

Urszula Rabiczko – właścicielka zakładu fryzjerskiego „Ula”

Czy była Pani zadowolona z pracy stażystek?

Dziewczyny były bardzo w porządku, przykładały się do pracy. Zlecałam im wykonanie farbowań, modelowania włosów. Obcinać uczyły się na moich znajomych, stałych, cierpliwych klientach.

Jak wiedza zdobyta w szkole przekłada się na umiejętności praktyczne dziewcząt?

Myślę, że pozytywnie, coś tam potrafią… jednak widzę, że bardzo chętnie korzystają z praktyk. Jest to bardzo potrzebne żeby oswoić się z zawodem. Dziewczyny na początku były bardzo zestresowane, dzięki pracy z klientami przełamały strach.

Gabriela Rećko – praktykantka

Co Ci dały te praktyki, czego się tutaj nauczyłaś?

Bardzo dużo się nauczyłam pod okiem pani Uli. Pani Ula wszystko dokładnie wyjaśnia krok po kroku, powoli, żeby się nie denerwować. Zwraca uwagę, że trzeba przykładać się do tego co robimy, być uważnym i zwracać uwagę na każdy szczegół. Poza tym oswoiłam się z pracą. Na początku byłam bardzo zestresowana, bałam się, że coś zepsuję, teraz nabrałam odwagi.
Praktyka utwierdziła Cię w tym, że chcesz wykonywać w przyszłości ten właśnie zawód?

Tak, bardzo mi się podoba ten zawód. Przez to, że co dzień miałam tutaj możliwość nauczenia się czegoś nowego i samej zrobienia tego. Przełamałam swoje obawy, stałam się pewniejsza. Dzięki tym praktykom w przyszłości nie będę się bała tego robić wymagających klientkach. Gdyby miała jeszcze kiedyś możliwość skorzystania z takiego projektu, starałabym się o to.

Patrycja A. Zalewska

 

image_printDrukuj
Tagged , , , .