Informacja Starosty Sokólskiego o zmianach w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Starosta Sokólski informuje
Od 1 października 2017 r. w związku ze zmianami w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, jakie wprowadza tzw. sieć szpitali, świadczenia opieki zdrowotnej w tym zakresie na terenie powiatu sokólskiego realizują:
1. SP ZOZ w Dąbrowie Białostockiej – Dąbrowa Białostocka, ul. Skłodowskiej 15 – tel.: 85 712 33 17, 511 955 632, 512 338 618 (gmina: Dąbrowa Białostocka, Sidra, Nowy Dwóch i Suchowola),
2. SP ZOZ w Sokółce – Sokółka, ul. Sikorskiego 40 – tel.: 85 722 05 33 (gmina: Sokółka, Krynki, Szudziałowo, Kuźnica, Janów, Korycin).
Z dniem 1 października 2017 r. w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej usługi medyczne przestaje świadczyć SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego na ul. Pocztowej 1 w Sokółce
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni wolne od pracy.
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• nagłego zachorowania;
• nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
• gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka.
Oddział Podlaskiego NFZ uruchomił całodobowy dyżur telefoniczny 85 745 95 00
Szczegółowe informacje o punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, które będą działały od niedzieli 1 października, od godz. 8.00 znajdują sią na stronie www.nfz-bialystok.pl/dla-pacjenta/podstawowa-opieka-zdrowotna/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna-w-poz
Pamiętaj , że
Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego – 999 lub 112.
Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.

image_printDrukuj
Tagged , .