Wolontariusze ZSZ w Surażkowie

Wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce 21 września 2017 roku  wzięli udział w projekcie rządowym „Sprawni i Samodzielni” – „Bezpieczna+”, współfinansowanym przez Wojewodę Podlaskiego, w ramach porozumienia podpisanego między Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Sokółce a ZSZ.

Angelika Tober i Wiloeta Mozolewska (obie z II Tf), Paweł Olechno i Maciek Żuk (obaj z II Tm) oraz Kacper Babynko (III Tm) opiekowali się uczniami Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas wycieczki do Surażkowa (Gospodarstwo Agroturystycznego „Ritowisko” k. Supraśla). Głównym celem wyjazdu była nauka orientacji w terenie, nabycie umiejętności korzystania z urządzeń terenowych, rozwijanie umiejętności aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Była zabawa przy kominku, poznawanie obsługi, alfabetu Morse’a, quizy, podziwianie pięknych koni i gospodarstwa agroturystycznego i miło spędzony czas.

Pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym i zmaganie się ze specyfiką terenu oraz zadaniami przygotowanymi przez opiekunów był dla uczestników z SOSW swoistą formą rehabilitacji.

Grzegorz Zalewski, Dyrektor ZSZ

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , .