Wyjazd edukacyjny młodzieży z ZSR w ramach programu Równać Szanse 2016

W dniach 9-10 października 2017 r, młodzież Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, uczestnicząca w projekcie „SoKółka – nawijamy” w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności Równać Szanse  2016 uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym na temat zielarstwa w Korycinach, gdzie znajduje się Podlaski Ogród Ziołowy.

Podlaski Ogród Ziołowy to ok. 1000 gatunków roślin i największa w Polsce kolekcja roślin leczniczych i aromatycznych. Od czerwca 2011 r. Ogród w Korycinach posiada status ogrodu botanicznego. Na powierzchni 15 ha znajduje się wiele rzadkich roślin, jest to wymarzone miejsce dla osób pasjonujących się przyrodą i zielarstwem.

Nasz grupa miała możliwość zwiedzania z przewodnikiem Ogrodu, gdzie zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na terma roślin i ich wykorzystania w różnych dziedzinach, mieliśmy sposobność własnoręcznego wykonania mieszanek zapachowych według własnych upodobań oraz herbatek ziołowych na różne dolegliwości po uprzednim wysłuchaniu prelekcji na temat ziół i możliwości ich mieszania. Zwiedziliśmy również firmę „Dary Natury”, która jest bezpośrednim producentem przypraw, herbat, kosmetyków i innych produktów, których podstawą są zioła uprawiane w Ogrodzie.

Pomimo deszczowej aury wyjazd był bardzo udany!

ZSR w Sokółce

Wydrukuj
Tagged , , , , .