I Powiatowy Bieg Niepodległości – wspólny sukces. BRAWO!

Udało się! I Powiatowy Bieg Niepodległości okazał się naszym wspólnym sukcesem. Dziękujemy za tak szeroki odzew, pozytywne nastawienie do naszej inicjatywy, Wasz aktywny udział w samym wydarzeniu i promowaniu go. Dziękujemy za setki zdjęć i filmów które krążą w sieci :). Jesteśmy przekonani, że po tak udanym debiucie „1918 METRÓW WOLNOŚCI“ wpisze się na stałe w kalendarz naszych imprez cyklicznych z datą 10.11…

„Biegniemy dla Niepodległej, dla naszej kochanej Ojczyzny. 1918 metrów WOLNOŚCI. 550 osób pobiegnie dla naszej Polski, aby uczcić niepodległość.(…) Biegniemy też dla jeszcze jednej ważnej rzeczy, żeby promować zdrowy styl życia, rozbiegać Sokólszczyznę. To jest nasz cel.” – słowa Starosty Sokólskiego Piotra Rećko – organizatora Powiatowy Bieg Niepodległości. Biegliśmy również ku czci tych, którzy 99 lat temu wywalczyli wolność dla przyszłych pokoleń, dla nas! Abyśmy mogli, miedzy innymi, swobodnie organizować takie wydarzenia jak to.
Dziękujemy dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom z całego powiatu, samorządowcom, przedsiębiorcom, wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w to wydarzenie, żeby spędzić ten czas wspólnie we wspaniałej, radosnej atmosferze. Dziękujemy za przybycie biegaczom z Białegostoku, Czarnej Białostockiej, Suwałk, ….. Niektórzy „urwali się z pracy“ żeby stanąć na „STARCIE“ , niektórzy biegli szybciej, żeby do pracy zdążyć ;).

W tym wyścigu wywalczone miejsce nie było priorytetem, głównym celem było upamiętnienie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie zdrowego trybu życia i promocja postaw patriotycznych poprzez wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. Każdy z trzech biegów rozpoczynał się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski.  Każdy z uczestników przed biegiem otrzymał pakiet sportowy i biało-czerwoną koszulkę. Na medal zasłużył każdy startujący. Najlepszym biegaczom wręczono 115 pucharów!

Wśród startujących był również Piotr Rećko – Starosta Sokólski, który wspólnie z Danielem Supronikem – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sokółce zainicjowali rozgrzewkę przed startem drugiego biegu. Rozgrzewkę w mistrzowskim stylu poprowadziła oczywiście Gwiazda Zumby – Anna Kuklicz, która biegła w Biegu Głównym 2 x „1918 Metrów WOLNOŚCI” . Wśród uczestników biegu rozpoznamy wiele znajomych twarzy, między innymi Łukasza Moździerskiego – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, a zarazem jednego ze sponsorów wydarzenia, Annę Martę Aniśkiewicz – Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych, Tomasza Potapczyka, Edytę Rećko – naszą pierwszą damę i również sponsorkę wydarzenia, czy Panią Sołtys Igrył – Bożenę Galej, a także wielu nauczycieli. Medale wręczali: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Edyta Rećko, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Moździerski , Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Daniel Supronik, Członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego: Alicja Rysiejko i Krzysztof Szczebiot oraz pracownicy Starostwa: Katarzyna Lubowska – aktywna biegaczka i promotorka biegania, Agnieszka Moździerska i Maciej Paszkowski, który włożył wiele pracy w organizację wydarzenia.

Organizatorami I Powiatowy Bieg Niepodległości byli Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Stowarzyszenie „Towarzystwo Ziemia Sokólska”. Jednak impreza nie miałaby takiego rozmachu, bez udziału hojnych sponsorów.
SPONSORZY:
Zarząd Powiatu Sokólskiego;
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe GENO Sp. z o. o. Maciej Michalczuk;
Firma Usługowa- Budowlana Andrzej Wróblewski – Bielsk Podlaski;
Zakład Wyrobów Gumowych „GENES” Eugeniusz Mieczkowski;
Metal – Fach Sp. Z.o.o  Jacek Kucharewicz;
Gospodarstwo Ogrodnicze Wilczewscy Jerzy Wilczewski;
Biasona Marek Bruzgo;
Ateliers Klimowicz Karol Klimowicz;
Twoja Stomatologia Edyta Rećko;
Max Dent Stomatologia Beata Breczko;
Kaweta Naprawa Aut Powypadkowych;
BOR -TECH  Piotr Borowski
Geo-Inwest Usługi Geodezyjne Łukasz Moździerski
Piekarnia Jaskółka Sp.zoo.
Piekarnia Marwibog  Sp.c.
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sokółce
Zespół Szkół w Sokółce
Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej
High Power Mariusz Bienasz

Podziękowania za wsparcie przy organizacji kierujemy do Powiatowego Zarządu Dróg w Sokółce i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Dziękujemy również Powiatowej Komendzie Policji w Sokółce i Zakładowi Pomocy Doraźnej za udział w bezpiecznym przeprowadzeniu zawodów. Pracownikom Starostwa Powiatowego w Sokółce za zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia oraz liczny udział w biegu.

Za rok, na 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI będzie nas więcej!

WYNIKI:

Patrycja A. Zalewska

Referat Promocji

Wydrukuj
Tagged , , , , , .