Spotkanie z aktorem w ZS w Dąbrowie Białostockiej

Dnia, 22.11.2017r uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. N. Sulika w Bąbrowie Białostockiej uczestniczyli w warsztatach teatralnych, przeprowadzonych przez, aktora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku Piotra Szekowskiego. Młodzież  spotkała się z nim dzięki udziale w konkursie „Patriotyzm dawniej i dziś”. Aby wziąć w nim udział młodzi ludzie musieli najpierw przygotować scenariusz krótkiego spektaklu o patriotyzmie. Młodzież naszej szkoły wybrała formę autorska „Co to jest patriotyzm” ,którą napisała sama za tworzenie scenariusza  odpowiedzialne były: Patrycja Oliwia Lipska oraz Karolina Maja Jadeszko pod kierownictwem Pani Krystyny Kopańko. W scenariuszu zwróciliśmy uwagę na to czym powinien być   patriotyzm dla młodego człowieka (szacunek dla barw i symboli narodowych, szacunek dla drugiego człowieka promowanie polskich produktów). Piotr Szekowski podczas warsztatów tłumaczył młodzieży jak należy pracować nad wyobraźnią, koncentracją, pamięcią i świadomością ciała, dialogiem oraz ruchem scenicznym. Uczył jak ważne jest zaufanie w takim zespole Pokazywał różne sposoby na uwrażliwienie się, co  oraz możliwość wystawienia swojej sztuki na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Joanna Krahel

image_printDrukuj
Tagged , , .