Pomagamy Polakom na Kresach Wschodnich

Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce wzięło aktywny udział w bożonarodzeniowej zbiórce ogłoszonej przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK oraz Powiat Sokólski. Zbieraliśmy artykuły spożywcze dla kombatantów z Kresów Wschodnich oraz polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Na kilka dni jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w magazyn św. Mikołaja. Odzew mieszkańców naszego powiatu był bardzo duży. Świąteczne paczki przygotowało wiele osób prywatnych, zakładów i instytucji z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej i innych miejscowości. Również społeczność naszej szkoły, uczniowie, nauczyciele i pracownicy przygotowali paczki wypełnione różnymi artykułami, które mamy nadzieję sprawią przyjemną niespodziankę ich odbiorcom. Do paczek dołączona była również świąteczna kartka z życzeniami i opłatek. Dzięki dużemu zaangażowaniu naszej szkoły i mieszkańców Powiatu Sokólskiego przygotowano prawie 90 paczek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Polacy – Kresowym straceńcom”.

Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce

image_printDrukuj
Tagged , .