Nie ma lipy! Mistrzostwa Powiatu w Wyciskaniu Sztangi

Sto osiemdziesiąt kilogramów – tyle wynosił dzisiejszy rekord na Mistrzostwach Powiatu w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce pod Patronatem Starosty Sokólskiego. To już dziewiąta impreza tego typu, która promuje sport siłowy i doskonalenia sylwetki wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Uczestnicy startowali dwóch kategoriach – rocznik 2000 i młodsi oraz rocznik 1999 i starsi. Każdy z zawodników miał trzy podejścia do dowolnego ciężaru – to właśnie pod koniec zawodów rywalizacja stała się zacięta. Zawodnicy zwiększali poziom trudności próby. Zmagania zgromadziły na sali masę kibiców, którzy głośno dopingowali swoich faworytów. Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Dyrektor Anną Dorotą Cilulko wręczył zawodnikom pamiątkowe medale oraz puchary.

Wyniki:
Rocznik 1999 i starsi
I Gawrysiak Paweł (ZSZ w Sokółce) – rekordowe 180 kg
II Bogusław Bartosz (ZSR w Sokółce)
III Lewosz Wojciech (ZSZ w Sokółce)

Rocznik 2000 i młodsi:
I Jakim Adrian (ZSZ w Sokółce)
II Tokarzewski Jacek (ZSR w Sokółce)
III Lapata Artur (ZS w Sokółce)

Drużynowe:
I ZSZ w Sokółce