Spotkanie opłatkowe Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce

„Jest to impreza, która nas jednoczy. Mamy tu osoby które są chore, które mają kłopoty z chodzeniem, a jednak zdecydowały się przyjechać bo wiedzą, że jest to dla nas ważne. W tym jest moc tych spotkań – szczególnie spotkania opłatkowego. Jest to bardzo wzruszająca i cudowna chwila. Są księża, jest opłatek, są zdjęcia – to również ma swój urok…” – mówiła w trakcie spotkania Barbara Sawicka, prezes koła PZN.

Była choinka oraz cudowne pieśni w wykonaniu zespołu „Jemioła”. Jak co roku, osoby słabowidzące i niewidome spotkały się na opłatku, by złożyć sobie życzenia, oraz wspólnie zasiąść przy wigilijnych potrawach. Spotkanie opłatkowe PZN jest również ważnym wydarzeniem dla lokalnych samorządów. Uroczystość odwiedził Starosta Sokólski Piotr Rećko, Członek Zarządu Krzysztof Szczebiot oraz Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Lila Micun. Na końcu spotkania zaproszeni goście otrzymali prezenty oraz pamiątkowe kalendarze na nowy rok przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Sokółce.

„Zdrowych, radosnych świąt! Jesteście aktywną wspólnotą, która niesie ze sobą dużo życzliwości – na cały powiat sokólski. Pokazujecie swoją postawą, że można być szczęśliwym bez względu na przeciwności losu.” – mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Organizację imprezy wsparł Zarząd Powiatu Sokólskiego, Urząd Miejski w Sokółce, Chłodnia Eskimos oraz „Jaskółka”.

Piotr Białomyzy

Wydział Rozwoju i Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , .