Spektakularny sukces uczniów LO w Sokółce na Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

Aż 6 uczniów, spośród 10 zakwalifikowanych do eliminacji centralnych IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, to uczniowie LO im. M. Kopernika w Sokółce!

15 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie w Białymstoku odbyły się zawody okręgowe Olimpiady o Mediach. Uczestniczyło w nich 60 osób. Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowała się rekordowa ilość osób – 48 uczniów, spośród 50, którzy przygotowali prace na etapie szkolnym. Wśród 10 laureatów aż 6 uczniów było z sokólskiego liceum:

II miejsce – Paweł Pigiel z kl. II B

V miejsce – Piotr Grusza z kl. II B

VII miejsce – Marcin Łukaszewicz z kl. II B

VIII miejsce – Bartłomiej Bałdowski z kl. II B

IX miejsce – Anna Paszko z kl. I A

X miejsce – Kamil Matuk z kl. II B

Wyróżnienie za najlepszą pracę, przygotowaną na I etapie olimpiady, otrzymał Adam Białous z kl. II A.

Dyplom za przygotowanie największej liczby uczestników etapu okręgowego dostała p. Małgorzata Kułakowska.

Specjalne podziękowania za najliczniejszą reprezentację uczestników, którzy wzięli udział w etapie okręgowym otrzymała również Dyrekcja szkoły.

Paweł Pigiel w nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymał trzytygodniowy staż dziennikarski w TVP3 Białystok, a Piotr Grusza – za V miejsce – miesięczny staż dziennikarski w „Kurierze Porannym” lub „Gazecie Współczesnej”.

Laureaci etapu okręgowego wezmą udział w eliminacjach centralnych, które odbędą się 16 i 17 marca 2018 roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Głównym organizatorem Olimpiady Wiedzy o Mediach jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a w okręgu podlaskim – Międzywydziałowy Instytut Kulturoznawstwa i Sztuki na UwB. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Wszystkim Uczniom, którzy zechcieli w tym roku podjąć trud przygotowania się do Olimpiady serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Zachęcamy do udziału w przyszłym roku, a uczestnikom zawodów centralnych życzymy wytrwałości w przygotowaniach i… trzymamy kciuki!”

Małgorzata Kułakowska,

Jolanta Zielenkiewicz

opiekunowie merytoryczni uczniów

 

 

 

Wydrukuj
Tagged , .