Podzielili się opłatkiem. Spotkanie w Dąbrowie Białostockiej

Tradycja każe by w około świątecznym czasie spotkać się przy opłatku. Takie spotkanie miało miejsce w Urzędzie Gminy w Dąbrowie Białostockiej. Zaproszenie przyjęli duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół, radni, sołtysi, Młodzieżowa Rada, Rada Seniorów oraz mieszkańcy. Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli Zarządu Powiatu Sokólskiego, który reprezentował Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Wicestarostą Jerzym Białomyzym oraz Członkiem Zarządu Alicją Rysiejko.

Uroczystość uświetnił występ nauczycielskiego zespołu AdRem. Wykonane przez nich kolędy wprawiły uczestników w świąteczny nastrój. Lokalny poeta Henryk Stankiewicz na tę okazję przygotował wiersz, który pozwolił zebranym na krótką refleksje na temat świąt Bożego Narodzenia.

Szanowni Państwo, przeżyliśmy kolejny rok, jesteśmy mądrzejsi i bogatsi w pewne doświadczenia, którymi możemy się dzielić ze sobą nawzajem. To jest to, co nas łączy, to jest ta piękna tradycja składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem i bycie ze sobą. Ktoś powiedział że człowiek jest tak skonstruowany, że dąży do drugiego człowieka. Jest to prawda, bo samotność jest czymś najgorszym, dlatego życzę Państwu, jak najwięcej ludzi wokół siebie. – mówił Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki

Istotą świąt jest budowanie wzajemnej relacji, wzajemne pojednanie się, bo siła płynie z tego opłatka, którym się dzielimy, a dzielimy się dobrem, miłością i tego Państwu życzę, żeby tego nigdy nam nie zabrakło. –mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko

Po występach artystycznych oraz przemówieniach okolicznościowych zebrani dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Przede wszystkim można było usłyszeć życzenia zdrowia, bo jak większość podkreślała, zdrowie jest najważniejsze.

Ł. Mucuś

Wydrukuj
Tagged , , , , .