Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

W miniony piątek uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych wzięli udział w 2 godzinnych warsztatach na temat bezpiecznego korzystania z sieci oraz tego jak należy postępować w trudnych sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się w jakie zachowania są niedopuszczalne i stanowią naruszenie przepisów prawa oraz w jaki sposób korzystać z sieci aby przynosiła nam korzyści. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych trenerzy spotkali się z rodzicami uczniów przekazując im wiedzę o zagrożeniach płynących z nieodpowiedniego korzystania z cyberprzestrzeni a także o tym jak wielki wpływ ma rodzina na funkcjonowanie młodego człowieka w dzisiejszym świecie.

Osoby prowadzące spotkanie są członkami Centrum Profilaktyki Społecznej zajmującej się upowszechnianiem wiedzy naukowej na temat przyczyn i przebiegu współczesnych zachowań ryzykownych, uzależnień i zaburzeń zachowania.

Warsztaty skierowane do uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce oraz ich rodziców zostały zaplanowane w szkolnym projekcie pn.; „Zdrowa Szkoła z pasją”, który jest realizowany w ramach „Rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”

ZSR w Sokółce

Wydrukuj
Tagged , , .