Sokólska policja otrzymała nowe radiowozy

„W pierwszym roboczym dniu 2018 roku spotykamy się w Sokółce, by zasilić sokólską policję nowym sprzętem, który będzie służyć bezpieczeństwu mieszkańców Powiatu Sokólskiego” – mówił Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w czasie uroczystego przekazania Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce dwóch samochodów – „Wszystkim nam zależy, żeby było bezpieczniej”.- dodał 

Jeden z nowych pojazdów to radiowóz nieoznakowany, który z pewnością pomoże podnieść bezpieczeństwo ruchu – jest to 252 konne BMW z wideo rejestratorem. Drugi pojazd to oznakowany radiowóz marki Hyundai, którego zakup został współfinansowany z budżetu  Powiatu Sokólskiego.

W uroczystości wziął udział miedzy innymi: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Daniel Kołnierowicz, Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska, Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Supronik, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokółce – Alicja Jackiewicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Dariusz Wojtecki. Nowe samochody zostały poświęcone przez księdza dziekana Stanisława Gniedziejko oraz księdza mitrata Włodzimierza Misiejuka.

Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, policjanci i zaproszeni goście wzięli udział w odprawie, na której przedstawiono wyniki pracy policji.

Materiał:

Piotr Białomyzy

Łukasz Mucuś

Wydział Rozwoju i Promocji

 

image_printDrukuj
Tagged , , , , .