Uroczyste otwarcie drogi drogi powiatowej nr1247B Jaczno – Harasimowicze – Ostrowie

W Ostrowiu Kolonii miało miejsce ważne wydarzenie dla mieszkańców okolicznych miejscowości, a także dla wszystkich, którzy będą się poruszali po nowo wybudowanej drodze. Dokonano tam uroczystego otwarcia i poświęcenia drogi powiatowej nr 1247B. Jest to droga, która łączy trzy wsie Jasczno- Harasimowicze- Ostrowie. Inwestycja objęła 3,5 kilometrowy odcinek. Uroczystość zgromadziła min. Starostę Sokólskiego Piotra Rećko, Wicestarostę Jerzego Białomyzego, Członków Zarządu Alicję Rysiejko i Kazimierza Łabieńca, Przewodniczącego Rady Powiatu Franciszka Budrowskiego, Radną  Powiatową Zofię Danilewicz, Wiceburmistrza Andrzeja Wnukowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Budnika, radnych gminy Dąbrowy Białostockiej, przedstawiciela wykonawcy drogi Jerzego Krugel, Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Grzegorza Pula, duchownych oraz mieszkańców.

Szanowni Państwo, cały czas sięgam pamięcią do tego momentu, kiedy na sesji rady miejskiej w Dąbrowie Białostockiej staliśmy i przed państwem radnymi prosiliśmy o głosy za przekazaniem pieniędzy właśnie na tę drogę i to są właśnie te głosy. Przypominam sobie jak razem z Burmistrzem Romualdem Gromackim planowaliśmy i marzyliśmy, o tym że ta droga musi być zrealizowana, dlatego że obiecaliśmy to mieszkańcom. Drodzy państwo to dla was ta droga. Chcieliśmy ją zrobić i zrobiliśmy, dlatego że dotrzymujemy słowa. Chciałbym podziękować dla wszystkich, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji. Wierzę w to, że druga część tej inwestycji, która ma być zaplanowana na ten rok, właśnie do Szuszalewa będzie zrealizowana i uda nam się to zrobić. Życzę wszystkim bezpiecznego użytkowania tej drogi. – powiedział Starosta Sokólski Piotr Rećko

Chciałbym serdecznie podziękować, przede wszystkim dziękuje Panie Starosto, za wysłuchanie naszych próśb, za wysłuchanie konieczności wykonania tej drogi. To nie prawda, że to jest droga w pole jak niektórzy mówili. Wszystkie drogi łączą ludzi i ta droga też będzie łączyła i ludzi i trakty komunikacyjne. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej drogi. Wam Szanowni  mieszkańcy gratuluje.  Żywię nadzieje ,że ta droga będzie wam długo służyła i będziecie po niej jeździć w zdrowiu i w szczęściu.– mówił Wicestarosta Jerzy Białomyzy.

Księża poświęcili drogę oraz błogosławili wszystkim którzy będą się po niej poruszać, a następnie symbolicznie przecięto wstęgę.

Ł. Mucuś

M. Tomaszycki