Komputery dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej

5 lutego w obecności Senatora RP Jana Dobrzyńskiego, Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Romualda Gromackiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej Jerzego Białomyzego i Pawła Wnukowskiego Dyrektora Biura Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Karola Karskiego nastąpiło oficjalne przekazanie komputerów uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej.    

 

Dzięki staraniom Senatora RP Jana Dobrzyńskiego od stycznia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej, mogą korzystać z piętnastu nowoczesnych komputerów przekazanych przez  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

By nie obciążać budżetu gminy – postanowiliśmy razem z Panem Dyrektorem Jerzym Białomyzy  poszukać pomocy zewnętrznej – mówi Burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Romuald Gromacki. Zwróciliśmy się z prośbą do Pana Senatora Dobrzyńskiego o pomoc. Po przedstawieniu problemu nasz parlamentarzysta podjął natychmiastowe działania, dzięki czemu leciwy sprzęt, jakim dysponowała nasza szkoła mógł zostać wymieniony na nowszy, co bardzo nas wszystkich cieszy. Chciałbym bardzo podziękować Panu Senatorowi za pomoc naszej gminie.

Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Białomyzy podkreślił, że dzięki podjętym staraniom przez Senatora Jana Dobrzyńskiego już w połowie grudnia otrzymał  pozytywną informację ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o możliwości przekazania piętnastu komputerów do  szkoły. Dzięki otrzymanemu sprzętowi uczniowie będą mogli w lepszy sposób wykorzystywać swoje zdolności, poszerzy się też możliwość realizacji zadań, jakie stawia współczesny świat przed szkołą – mówi Jerzy Białomyzy.

Senator Dobrzyński w swoim wystąpieniu dziękował Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa za pozytywną odpowiedź i zaangażowanie w wymianę komputerów w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej. Wskazywał jak ważni są uczniowie oraz to w jakich warunkach się kształcą. Wspomniał również o wspaniałej współpracy z Panem Burmistrzem i Dyrektorem Szkoły zachęcając ich do dalszych działań i inicjatyw,  w których mógłby uczestniczyć.

Red.

image_printDrukuj
Tagged , , , , .