VI Międzynarodowy Turniej Szachowy ,,Szachy bez granic” Sokółka 2018

W weekend rozegrano w Sokółce VI Międzynarodowy Turniej Szachowy „Szachy bez granic” 2018.

W turnieju wzięło udział 126 zawodników z Polski i Białorusi; 37 z Białorusi (głównie z Grodna), 29 z LUKS Orient, po dziewięciu z ASU Sokółka i Lwa Krynki, liczna grupa z Białegostoku, oraz zawodnicy z takich miejscowości jak: Wałbrzych, Łomża, Wasilków, Grajewo, Wierzbowo.

Zawodnicy LUKS Orient Sokółka zajęli czołowe miejsca, zdobyli wyższe kategorie i przede wszystkim podnieśli swoje umiejętności. Norbert Kopeć – 5 miejsce w grupie A (1 miejsce w swojej grupie wiekowej), 7 zawodników zdobyło wyższe kategorie szachowe w grupie B: III kat. – Artur Hołownia, Rafał Szydłowski, Iga Miron, Lena Hanczaruk, IV kat. – Lena Stańczuk, w grupie C: V kat.: Małgorzata Wierzbicka, Zuzanna Aleksza. Oprócz wyżej wymienionych, wielu zawodników było blisko podniesienia kategorii. Większość zawodników, poczyniło wyraźny progres, w dużej mierze dzięki trenerom: Tomasz Kozłowski, Kacper Widelski, Karol Milewski, Paweł Szymaniuk i Urszula Ulecka
Turniej odbył się w dniach 3-4.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 (budynek 2) w Sokółce. Odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Sokólskiego – Piotra Rećko. Nagrody wręczał Członek Zarządu – Krzysztof Szczebiot.
Wyniki
A-http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_350/
B-http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_351/

C-http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_352/
Sędzią głównym był Tomasz Kozłowski, asystentami byli Wojciech Miakisz, Kacper Widelski, Karol Busiński.
Rozgrywano go systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w grupach A i B w tempie 30 minut + 30 sekund, a Grupa C 9 rund w tempie 20 minut + 10 sekund na zawodnika.
Turniej odbył się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce – dziękujemy dyrektorowi szkoły p. Zbigniewowi Laszuk.
Sędzia główny: Tomasz Kozłowski, asystenci Wojciech Miakisz, Karol Busiński, Kacper Widelski.
Dziękujemy za wsparcie rzeczowe i finansowe:
SERCE Polski Dom Rodzinny – Jerzy Lis
Piekarnia PSS Jaskółka – Teresa Górska, Marek Dowgiert
Biuro-Serwis – Marcin Dylewski
OSiR Sokółka – Dyrektor Piotr Rygasiewicz
Roboty Drogowe – Błahuszewski Krzysztof
Kami s.c. PHU. (Tartak)Świetlicki A., Stupak K.M.
Bartnik Sokólski – Wojciech Zajkowski
Szczególne podziękowania należą się rodzicom, zawodnikom i społeczności LUKS Orient za bezinteresowną i ogromną pracę włożoną w przygotowanie i obsługę techniczną turnieju. 🏆🥇🏅🥈🥉🏆😁👍

Prezes LUKS Orient Sokółka
Wojciech Zajkowski

Wydrukuj
Tagged , , .