Bawili się aby pomóc

Po raz trzeci odbył się Karnawałowy Bal Charytatywny, zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”. Tradycyjnie honorowym patronatem przedsięwzięcie objął Starosta Sokólski Piotr Rećko.
Gości Balu uroczyście powitała pani Beata Tur – Prezes Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”. Byli wśród nich między innymi: Starosta Piotr Rećko z małżonką Edytą, Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko z mężem, Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska z mężem, Dyrektor PUP – Małgorzata Ejsmont z mężem, Sekretarz Powiatu – Katarzyna Nowak z mężem, dyrektorzy, kierownicy oraz wielu pracowników Starostwa Powiatowego w Sokółce, a także Dyrektor SOSW im. J. Korczaka w Sokółce pani Marta Tolko Kuziuta.
„W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 14 tys. zł. Środki te przeznaczyliśmy na pomoc naszym podopiecznym. Ola i Damian skorzystali z turnusu rehabilitacyjnego w Łomży. Bartkowi zakupiliśmy nowy wózek inwalidzki. Kuba, Hania i Jakub korzystali ze specjalistycznych zajęć rehabilitacyjnych w ośrodkach białostockich. Aby proces rehabilitacji przebiegał sprawnie i skutecznie, powinien być kontynuowany w sposób ciągły. Dlatego też postanowiliśmy w tym roku wydłużyć czas realizacji zajęć rehabilitacyjnych naszych podopiecznych, o część okresu wakacyjnego. Chcielibyśmy zorganizować zajęcia rehabilitacyjne połączone z wypoczynkiem. W tym celu potrzebne nam są dodatkowe środki. Dlatego zebraliśmy się tutaj dzisiaj, aby część tych środków zebrać. Dziękuję państwu, że jesteście z nami. To, że tu jesteście, świadczy o tym, że nie tylko chcecie się bawić, ale chcecie również pomóc potrzebującym osobom. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy wsparli naszych podopiecznych, nie tylko obecnością na balu, ale również wsparciem finansowym. Są to: Zarząd Powiatu Sokólskiego z panem Starostą Piotrem Rećko na czele, pracownicy SOSW w Sokółce, państwo Marek i Dorota Gutowscy, którzy przekazali darowiznę, pani Beata Breczko, która również wsparła nas finansowo, Tomasz Tolko. Dziękuję instytucjom i przedsiębiorcom, którzy wsparli nas rzeczowo i swoją pracą, wszystkim, którzy włączyli się w organizację Balu (zaprosili gości, przygotowali czy pozyskali przedmioty na licytację i loterię.)“ – mówiła Beata Tur – Prezes Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”. Następnie zwróciła się do Starosty Piotra Rećko: „ Panie Starosto, chciałabym bardzo podziękować panu za wspieranie naszych wszystkich przedsięwzięć jakich się podejmujemy. Zawsze nas pan wspiera i za to jesteśmy bardzo wdzięczni. Czy mógłby pan teraz oficjalnie otworzyć Bal?“
„Szanowni państwo, pani Prezes przesadza w komplementach bo to Ona i pani Dyrektor Marta Tolko-Kuziuta oraz wszyscy pracownicy SOSW, stworzyli ten Bal i za to im serdecznie dziękuję. Ale również dziękuję wszystkim, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie, przedsiębiorcom, pracownikom i wszystkim ludziom dobrej woli. Miłej zabawy państwu życzę, a przy okazji pomóżmy dzieciom, bo to tu chodzi. Bawmy się pomagając.“ – tymi słowami Starosta Sokólski Piotr Rećko oficjalnie otworzył trzeci Karnawałowy Bal Charytatywny.
Następnie Dyrektor SOSW w Sokółce Marta Tolko-Kuziuta zapowiedziała występ pań ze Studia Tańca „Feniks“. Katarzyna Duda-Charko oraz Joanna Wasilewska zaprezentowały taniec brzucha. Występy również był charytatywny. Tak jak kolejny mega show młodzieży ze Studia Działań Kreatywnych „DanceOFFnia”: „Dom Latających Tancerzy” w składzie: Ziemowit Bogusławski, Kacper Złotowski, Paweł Jankowski, Eryk Sochoń, Piotr Łopieński, Kacper Mróz, która zaprezentowała swoją niezwykłą sprawność fizyczną w pokazie breakdance.

Jak poinformowała nas przed chwilą pani Beata Tur – Prezes Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”, wstępnie z licytacji i loterii przeprowadzonych podczas Balu, zebrano ponad 10 000 zł. To rekordowa suma. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z darowizn. Informację o całkowitym dochodzie z Balu podamy Państwu wkrótce.

Pełna lista sponsorów (plus Tomasz Tolko) znajduje się na fotografii w poniższej galerii.

Patrycja Anastazja Zalewska
Referat Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , .