Dużo radochy na feriach w Augustowie

Dużo radochy na feriach w Augustowie

Od 18 do 30 stycznia dziesięcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce przebywało na 12-dniowym obozie w Augustowie dofinansowanym ze środków PEFRON. Organizatorem wyjazdu było Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych ,,START” a do udziału w ,,Cyklu obozów usamodzielniających osoby niepełnosprawne” zaprosiła nas pani Czeława Kozłowska – wieloletni działacz tego stowarzyszenia. Oferta obozowa była bogata, każdy dzień dostarczał nowych atrakcji i niespodzianek. Nasi podopieczni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców korzystali z różnych form zajęć usamodzielniających i usprawniających takich jak: masaż klasyczny, zajęcia na śniegu, narciarstwo biegowe, żeglarstwo lodowe, zajęcia kulturalno-rozrywkowe, wyjazdy do kina, Opery Podlaskiej, ognisko, piesze rajdy, siatkówka na siedząco, zajęcia na basenie, w jacuzzi.

Razem z nami na obozie przebywała młodzież z innych placówek dzięki czemu dzieci nawiązały nowe znajomości i przyjaźnie.

Dodatkowym atutem obozu było miejsce pobytu uczestników – Hotel ,,Amber Bay” położony w malowniczym zakątku nad jeziorem Białym.

Atrakcyjny program, przyjazna atmosfera, wygodne pokoje, smaczne posiłki i miła obsługa sprawiła, że czas minął szybko i aktywnie. Wyjechaliśmy usatysfakcjonowani pobytem i pełni nadziei, że to początek dobrej współpracy na przyszłość.

Serdecznie dziękujemy Pani Czesławie Kozłowskiej za zaproszenie nas do udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

SOSW w Sokółce

Wydrukuj