Teatr internetowy „Król Maciuś”

23.02.2018r. odbyła się kolejna transmisja Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Do spektaklu przystąpiliśmy tym chętniej, ponieważ była to sztuka na podstawie książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” – patrona naszej szkoły. Sztukę wystawił Teatr Banialuka w Bielsku-Białej.

„Niekonwencjonalna inscenizacja na motywach powieści Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest próbą skonfrontowania klasycznej historii ze współczesnością. Budowana za pomocą obrazów, opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji.

Przedstawienie skierowane jest do starszych dzieci i młodzieży. W spektaklu pada niewiele słów, mimo tego widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości”.[1]

Organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta, Marta Kawrygo-Leonowicz

[1] http://www.banialuka.pl/krol-macius-pierwszy

SOSW w Sokółce

Wydrukuj