8. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Po raz ósmy uczestniczyliśmy dzisiaj w nabożeństwie, w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Mszy Świętej w Kościele pw św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, duchowni, mieszkańcy Sokółki, przedstawiciele Powiatu Sokólskiego, samorządowcy, reprezentanci służb mundurowych, udali się pod pomnik upamiętniający pierwszą rocznicę katastrofy. Tam, po odśpiewaniu Hymnu Polski, przemówieniach i wspólnej modlitwie, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze w hołdzie i na znak pamięci o ofiarach tragedii.
Powiat Sokólski reprezentowali podczas dzisiejszej uroczystości Członkowie Zarządu Powiatu: Kazimierz Łabieniec i Krzysztof Szczebiot.

W imieniu Starosty Sokólskiego głos zabrał przedstawiciel Zarządu Powiatu Kazimierz Łabieniec:

Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Sokólskiego – Alicją Rysiejko oraz grupą pracowników Starostwa Powiatowego w Sokółce, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sokółce – Danielem Supronikiem i radnymi Rady Miejskiej w Sokółce, uczestniczyli w centralnych obchodach 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie, podczas której na placu Piłsudskiego został odsłonięty pomnik upamiętniający ofiary tego tragicznego wydarzenia.

 

Wydrukuj
Tagged , , , .