Nie samą pracą człowiek żyje… czyli realizacja programu kulturowego podczas praktyk zawodowych.

 

 

Niedziela to kolejny dzień pobytu hotelarzy i gastronomów z ZSR w Sokółce na praktykach w Grecji, podczas której realizowaliśmy program kulturowy. Spędziliśmy go wspólnie z naszą dyrekcją: Anną Dorotą Cilulko i Markiem Andrzejewskim, która przybyła na obserwacje praktyk.

Po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę na Meteory – klasztory wykute w skałach. Mieliśmy możliwość zwiedzania jednego z nich, do którego prowadziło ponad trzysta stromych stopni.  W klasztorze  zobaczyliśmy zabytkową  Cerkiew, muzeum strojów ludowych i woskowych oraz celę pierwszego mnicha. Widok z tarasów klasztornych sprawił na nas ogromne wrażenie. Zwiedzaliśmy również muzeum pisania ikon. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy źródełku Afrodyty, które jak głosi legenda, dodaje  urody wszystkim kobietom.

Do hotelu wróciliśmy tuż przed kolacją, trochę zmęczeni ale  pełni wrażeń.  Aby jeszcze bardziej umilić pobyt młodzieży na  pracowitych praktykach na zakończenia tygodnia w szybkim tempie zorganizowaliśmy dyskotekę koedukacyjną z młodzieżą z Szydłowa.

Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

image_printDrukuj