Zjazd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

W kawiarni „Lira” w Sokółce odbył się wczoraj rejonowy zjazd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podsumowano ogólną działalność związku, a szczególnie ostatnią kadencję zarządu i wraz z jej zakończeniem, wybrano nowy zarząd. Debatowano także nad sensem istnienia rad seniorów w gminach, sposobami pozyskania nowych członków, a także nad powodami dla których niektórzy członkowie odchodzą, oraz na szereg innych tematów dotyczących starszych ludzi czy to ogółem, czy to konkretnie w naszym powiecie.

W wydarzeniu brał udział także starosta sokólski Piotr Rećko, który nigdy nie opuszcza wydarzeń związanych ze Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

„Bardzo wiele się mówi o znaczeniu związku w sensie rekreacyjnym. – mówił starosta sokólski Piotr Rećko – Kiedyś nie doceniano tej roli, ale widać jak ważna jest z punktu widzenia interacji społecznej. Ona wprawadza istotny element motywujący do działania w związku. Jako starosta chciałbym rozszerzyć współpracę ze związkiem, bo tego typu organizacje służą społeczeństwu, służą powiatowi, sprawiają że jesteśmy bogatsi pod każdym względem i wasze zdanie na temat polityki senioralnej jest dla mnie bardzo istotne. Proszę przyjąć moje zapewnienie, że jestem gotowy na współpracę z państwem i służę w każdej potrzebie. Z całego serca państwu dziękuję za tą kadencję. Życzę powodzenia, by związek dalej tak dobrze funkcjonował i służył ludziom tak dobrze jak dotychczas.”

W zjeździe brał udział także przewodniczący białostockiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Jan Kalinowski:

„Ja widzę, że pan starosta bardzo stara się pomagać związkowi. Cały czas śledzę i obserwuję jak działają i funkcjonują oddziały związku w naszym województwie i widzę, że żaden inny oddział rejonowy nie ma takiego wsparcia pod względem finansowym, a także każdym innym, jak właśnie oddział w Sokółce. Dlatego w imieniu głównego zarządu bardzo dziękuję.”

Edward Horsztyński

 

Wydrukuj