Międzynarodowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko w Dąbrowie Białostockiej

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko w Dąbrowie Białostockiej, za sprawą uczestników prezentował bardzo wysoko poziom artystyczny. Nie bez znaczenia dla jakości odbioru było również profesjonalne zaplecze techniczne. Jury miało twardy orzech do zgryzienia podczas wyłaniania zwycięzców spośród grona ponad 20 uczestników Konkursu. W rezultacie zwyciężyła Magdalena Wałejko uczennica ZS w Dąbrowie Białostockiej, która wykonała utwór Adele – „Hello”. Kolejne miejsca zajęli:
II miejsce ex aequo – Emilia Świetlicka oraz Tatiana  Czapla,
III miejsca ex aequo – Alina Obuchowicz oraz Daria Szymaniuk,
IV miejsca ex aequo – Samanta Świetlicka oraz Przemysław Krawiel,
V miejsce Aryna Wilniewczyc
VI miejsce Michalina Silwonik
VII miejsce Karolina Rogowska.
Podczas przyznawania miejsc komisja brała pod uwagę: trafność doboru repertuaru do możliwości głosowych uczestników, interpretację, poprawność językową oraz ogólne wrażenia artystyczne.
„Konkurs się rozwija, jest coraz więcej uczestników. Wszystko dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony organizatorów. Chcę podziękować również jury, które cały czas stara się nas wspomagać bardzo merytorycznie w wielu kwestiach. Dziękuję również naszym gościom, przyjaciołom z Lidy na Białorusi“ – mówił Jarosław Budnik – Dyrektor ZS w Dąbrowie Białostockiej, po czym wręczył podziękowania osobom mającym wkład w organizację Konkursu. Były również podziękowania za ufundowane nagrody, patronat i rangę Konkursu, która ciągle wzrasta – dla sponsorów i patronów przedsięwzięcia w osobach: Starosty Sokólskiego Piotra Rećko wraz z Powiatem Sokólskim i Starostwem Powiatowym w Sokółce oraz Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Romualda Gromackiego z UM w Dąbrowie Białostockiej. Jarosław Budnik dziękował opiekunom młodych artystów za pracę włożoną w ich przygotowanie oraz samym uczestnikom za odwagę i umiejętności jakie zaprezentowali.
Od kilku lat zmagania podczas Międzynarodowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w Dąbrowie Białostockiej obserwuje Jerzy Tomzik – osoba bardzo znacząca w środowisku muzycznym województwa podlaskiego, twórca Białostockiego Studia Piosenki.
Pan Jerzy udzielił wielu cennych wskazówek młodym wokalistom, począwszy od zasad korzystania z mikrofonu i schodzenia ze sceny. „Czasami, jako doradca śpiewających głoszę taką herezję: Wasz śpiew się nie liczy. Dlaczego? Bo czy ważne jest, jakim pędzlem malarz maluje obraz? Nie ważne. Ważne jest to, co na obrazie. Co stanowi treść piosenki? Jej tekst. Śpiew jest tym pędzlem do malowania.(…) Amator, to jest brylant, który należy oprawić w odpowiednią oprawę.“
Jerzy Tomzik zaprosił śpiewającą młodzież na podlaskie warsztaty piosenkarskie, które będą się odbywały w drugiej połowie sierpnia w Białostockim Studiu Piosenki. Dotyczą one wszystkich gatunków muzyki rozrywkowej. Organizatorzy zapewniają wykwalifikowaną, profesjonalną i doświadczoną kadrę wykładowców i muzyków. Warsztaty zakończy koncert finałowy z zespołem akompaniującym. Istnieje też możliwość dalszej nauki w BSP. Białostockie Studio Piosenki prowadzi zajęcia z emisji głosu, dykcji, interpretacji, śpiewu solowego (przygotowanie własnego repertuaru), chóralnego, przeprowadza próby mikrofonowe, warsztaty, nagrania, przygotowuje na studia artystyczne, daje możliwość skorzystania z konsultacji lekarskich: laryngologicznych, foniatrycznych, logopedycznych.
Więcej informacji znajdziecie na www.facebook.com/bialostockiestudiopiosenki.

Patrycja A. Zalewska

Referat Promocji

Wydrukuj
Tagged , , , .