Karawana Bez Granic

Dzisiaj ruszyła Karawana Bez Granic, która doprowadzi nas do Festiwalu Młodzieży Bez Granic (11-13 czerwca 2018 w Różanymstoku). Pierwsze występy Karawany odbyły się w Zespole Szkół Samorządowych oraz Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Kolejne przystanki to:
5.06 WTOREK
– godz. 9.00 Suchowola LO
– godz. 12.00 Korycin szkoła.

6.06 ŚRODA
– godz. 16.00 DSK aula (dzieci onkologia )

07.06 CZWARTEK
– godz. 9.00 LO Sokółka
– godz. 12.00 festyn święto małego człowieka SOSW

08.06 PIĄTEK
– godz. 9.00 Kuźnica szkoła
– godz. 12.00 Sokółka Gim. Nr 1

Karawana Bez Granic to grupa młodych, profesjonalnych artystów z różnych stron świata, którzy wspólnie tworzą spektakl zawierający elementy teatralne, cyrkowe, muzyczne, taneczne…… Tydzień przed rozpoczęciem Festiwalu Młodzieży Bez Granic grupa odwiedza szkoły i inne placówki znajdujących się na terenie Podlasia, pokazując namiastkę tego, co wydarzy się podczas Festiwalu. W tym roku w Karawanie uczestniczą artyści między innymi z Grecji, Egiptu, Polski, Czech, Brazylii… „Jest to coś, co wydarza się tylko tu i teraz. (…) Poprzez różnorodność narodową, kulturową, religijną ale przede wszystkim artystyczna, artyści wprowadzają energię, którą dzielą się z widzami, głównie młodzieżą ” – skomentował istotę wydarzenia prowadzący Karawanę Bez Granic – Arkadiusz Ziętek.

Zadanie to jest współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Podlaskiego.
Sponsor strategiczny PGNiG.

W ramach Festiwalu prowadzona była promocja projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2 współfinansowany ze środków EFS w ramach RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III  Kompetencje
i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu”.

Patrycja A. Zalewska

Referat Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , .