Igłą malowane autorstwa pani Barbary Tatarczuk

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na czerwcową wystawę pt. Igłą malowane autorstwa pani Barbary Tatarczuk. Wystawę można oglądać do końca miesiąca.

„Od wielu lat towarzyszyło mi pragnienie uchwycenia i zatrzymania myśli, zdarzeń, przeżyć. Pomiędzy życiem, a twórczością istnieje ścisły związek, ponieważ słowo jest narzędziem wizerunku rzeczywistości.

To słowa w wyjaśniają problemy dobra i zła, które wciąż napinają społeczną świadomość. Zapisywanie różnych wydarzeń, to wędrowanie przez życie, to upadanie i powstawanie, aby iść dalej i dalej.

Jestem amatorką, ale jakaś siła żąda ode mnie podejmowania twórczego wysiłku. Doznaję wtedy duchowego oczyszczenia, nadziei, że spełnia się jakiś cel.

A obrazy, to chęć dotknięcia prawdziwej sztuki wielkich twórców, jak: Van Gogh, Leonardo da Vinci, Gustaw Klimt, Józef Chełmoński, Kossak i inni, lub tworzenie czegoś pięknego, co pozostanie po mnie.

Serdecznie zapraszam na wystawę moich obrazów i słowotwórczych wyzwań, które zorganizowała Biblioteka Publiczna w Sokółce, już kolejny raz.

Nasza współpraca trwa już 21 lat. To tutaj odbył się mój oficjalny debiut poetycki w 1997 r. podczas obchodów Dni Sokółki. To w 2007 roku Biblioteka Publiczna zorganizowała wydanie tomiku wierszy pt. „Moc dawania”, spełniając moje największe marzenie.

Przyjaźń i współpraca Pracowników Biblioteki wspierała moje twórcze aspiracje. Chcę bardzo serdecznie podziękować za wszystkie piękne chwile Pani Dyrektor Lucynie Szebiotko, Pani Dyrektor Joannie Bienasz i wszystkim Paniom za sympatię i przyjaźń, która  trwa tak wiele lat. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam Czytelników i zapraszam do Biblioteki” – mówi Pani Barbara Tatarczuk.

Katarzyna Bułkowska, Biblioteka Publiczna w Sokółce

Wydrukuj