Uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę placówki SG

Już we wrześniu 2019 roku straż graniczna w Nowym Dworze będzie się mogła cieszyć nowym budynkiem. Dziś odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej placówki.

Powstanie tutaj nowy obiekt dostosowany do wszystkich standardów. – obiekt, w którym służba będzie przyjemnością, w którym każdy będzie mieć swoje miejsce – mówił komendant Podlaskiego oddziału Straży Granicznej Płk Grzegorz Bizuiuk.

Oddział Straży Granicznej w Nowym Dworze- uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Placówki pod którym podpisał się miedzy innymi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński który podkreślał, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna i wyczekiwana.

To będzie piękny i funkcjonalny obiekt. Zapoznałem się z projektem budynku. Z pewnością będzie dobrze służył straży granicznej – mówił wiceminister.

Placówka SG w Nowym Dworze ochrania odcinek granicy państwowej z Białorusią o długości trzynastu kilometrów. Oprócz zwykłej pracy, funkcjonariusze z Nowego Dworu podejmują się wielu dodatkowych zadań.

Funkcjonariusze z Nowego Dworu to wybitni ludzie, którzy współpracują z harcerzami, z klasą mundurową w Dąbrowie, oraz z trudną młodzieżą z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku – mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko, który zapewniał, że biegnąca obok nowego budynku droga powiatowa zostanie wyremontowana.

Piotr Białomyzy
Referat Promocji

Wydrukuj