Wyjątkowy Festiwal Młodzieży Bez Granic w Różanymstoku

Ruszył Festiwal Młodzieży Bez Granic, który odbywa się w Różanymstku od dziewięciu lat. Organizatorem tego jedynego w swoim rodzaju przedsięwzięcia artystycznego jest Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. Św. Jana Bosko w Różanymstoku. Wczoraj, tradycyjnie na sali teatralnej różanostockiego “drapieżnika” odbyło się uroczyste otwarcie Festiwalu. Tym bardziej uroczyste gdyż w tym roku Salezjański Ośrodek Wychowawczy obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Dyrektor Ośrodka ks. Krzysztof Grzendziński przywitał grono szanownych gości, którzy w tym roku uczestniczyli w gali otwarcia. Byli wśród nich: Ksiądz Inspektor Towarzystwa Salezjańskiego – Andrzej Wujek, przedstawiciel Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Artur Kosicki, Dyrektor Wydziału Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku – Anna Topór, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku Jolanta Broda wraz z małżonkiem, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – Magdalena Łyżnicka-Sanczenko wraz z pracownikami, Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z rodziną, Wicestarosta Sokólski Jerzy Białomyzy, Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko, Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz , Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Białostockiej – Iwona Iwańczuk, Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej – Jarosław Budnik oraz Siostry Salezjanki z Różanegostoku.
Współorganizatorem Festiwal Młodzieży Bez Granic jest Powiat Sokólski. Współfinansują Festiwal – Zarząd Województwa Podlaskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, sponsorem strategicznym jest PGNiG.
Podczas przemówienia Dyrektor Ośrodka ks. Krzysztof Grzendziński dziękował organowi prowadzącemu, Kuratorium Oświaty oraz Powiatowi Sokólskiemu za życzliwość i wsparcie. W sposób szczególny podziękował osobom, które na przestrzeni 15 lat wspierały placówkę w wyjątkowy sposób. Ksiądz Inspektor Towarzystwa Salezjańskiego – Andrzej Wujek został poproszony o wręczenie w imieniu Towarzystwa Salezjańskiego Medalu Wdzięczności Inspektorii. Medale otrzymali: Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi … “Minister Jurgiel zawsze nas wspiera, uczestniczył w naszych jubileuszach, jest nam bardzo życzliwy. Jest to osoba bardzo otwarta, dobra i zawsze ciepło mówi o Różanymstoku, dziękujemy” – Dyrektor ks. Krzysztof Grzendziński. Kolejnym wyróżnionym został Piotr Rećko Starosta Sokólski, trzecia osoba to Pani Regina Sulik, czwarta – Pani Alina Birnos.
Starosta Sokólski Piotr Rećko z okazji 15-lecia Ośrodka przekazał na ręce ks. Krzysztofa Grzendzińskiego podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz wychowania młodzieży w duchu patriotyzmu, szacunku do pracy, poszanowania dla nieprzemijających wartości moralnych i narodowych. Wraz z Wicestarostą Jerzym Białomyzym i Członkiem Zarządu Alicją Rysiejko, wręczył drobne upominki Dyrektorowi Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego im. Św. Jana Bosko w Różanymstoku.
Po oficjalnym otwarciu wystąpiła Karawana Bez Granic, z którą w różnych miejscach powiatu sokólskiego, mieli

śmy okazję bawić się i podziwiać od kilku dni. Następnie, po wspólnym posiłku uczestnicy Festiwalu ruszyli na koncert „Sokół Orkestar”.
Festiwal będzie trwał do środy.

Patrycja A. Zalewska
Referat Promocji

image_printDrukuj
Tagged , , , , .