Własna działalność bez barier

Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Marta Kuźma, przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce, 21 czerwca 2018 r. podpisali  z Jakubem Busłowskim z Suchowoli umowę o dofinansowanie z PFRON na założenie własnej działalności gospodarczej.

Pan Jakub Busłowski jest z zamiłowania stolarzem. Swojego zawodu, mimo niepełnosprawności, nauczył się sam.  Zawsze interesowały go prace techniczne, które z czasem ukierunkowały się na prace w drewnie. Działalność postanowił założyć w momencie, gdy zaczęły do niego spływać zlecenia. Środki finansowe zamierza zainwestować m.in. w sprzęt do obróbki drewna.  W przyszłości zamierza rozbudować swoją firmę.

Jakub Busłowski do podjęcia biznesowego ryzyka ma niewątpliwie odpowiednie predyspozycje i potrafi dużo od siebie wymagać. Jest od wielu lat członkiem Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START”, które od Białymstoku w 1965 r. zrzesza osoby niepełnosprawne w sekcjach sportowych, organizuje sesje rehabilitacyjne, wypoczynkowe, sportowe wakacje dla dzieci i młodzieży. Jakub startuje z powodzeniem w zawodach pływackich, promując tym samym aktywność sportową osób niepełnosprawnych. Za osiągnięcia sportowe otrzymał m.in. stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku oraz stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego, ma na swoim koncie też wiele medali.

Swój zakład stolarski, ukierunkowany na produkcję mebli, zamierza uruchomić w Suchowoli. Będziemy mogli zamówić tu meble, których nie znajdziemy w dużych sklepach meblowych.

 

 

Emilia Łucja Radkiewicz

image_printDrukuj
Tagged , , , , , , , , , , , , , , .